Fotbal

Londýnskou Chelsea čeká "stěhování národů"

Chelsea opustí hráči, kteří v minulé sezoně patřili k oporám klubu.

Londýnská Chelsea se připravuje na novou sezonu a nový trenér "Blues“ má problémy s udržením současného kádru. Mašina Chelsea se tak možná zadrhne již před startem nové sezony. Scolariho družinu totiž pravděpodobně opustí hráči, kteří v minulé sezoně patřili ke klíčovým postavám klubu.

Na odchodu jsou:

Didier Drogba

Jeden z nejkvalitnějších útočníků světa nazapadá Scolarimu do koncepce. Brazilský trenér se nechal slyšet, že s útočníkem již nepočítá. Zato vážný zájem o Drogbovy služby projevil italský velkoklub AC Milán. Představitelé milánského klubu se nechali slyšet, že Drogba je první na seznamu hráčů, které by si do týmu přáli. Oficiální jednání ještě nezačala, ale milánský provozní ředitel Leonardo uvedl : "Čekáme, až nastane ten správný čas oslovit hráče.“


Arsenal totiž rázně utnul spekulace o uvolnění Adebayora do týmu městského rivala, a tak se Drogbův příchod na San Siro zdá být velmi reálný. O Drogbu ale mají zájem i v Barceloně.

Michael Ballack

Německý záložník a čerstvý vicemistr Evropy stále váhá, zda prodloužit smlouvu. "Smlouva vyprší až v roce 2009 a obsahuje opci na prodloužení, takže není kam spěchat," uvedl Ballack.

Frank Lampard

Spekulace kolem Franka Lamparda neberou konce. Nejnadějněji vypadá jeho odchod do Interu Milán, kam ho láká bývalý trenér Chelsea José Mourinho. Částka, za kterou by měl Lampard odejít, se pohybuje kolem 7 milionů liber (210 milionů Kč). Nejnovější zprávy ale hovoří o tom, že Lampard by mohl v Chelsea zůstat, protože majitel Chelsea Roman Abramovič zareagoval na dění kolem hráče nabídkou vylepšené smlouvy.

Claude Makelele

S velkou pravděpodobností nejlepší defenzivní štít v Evropě uvažuje o přesunu do Paris St. Germain. V Chelsea se dozvěděl, že jeho kontrakt nebude prodloužen o další rok, a tak zvažuje své další působení v klubu. Pokud by zůstal, má kontrakt platný do roku 2009.

Andrej Ševčenko

Scolari se nechal slyšet, že "Ševovi" určitě dá šanci a že není jeho prioritou se zbavovat ukrajinského útočníka. Na Ševčenka si brousí zuby AC Milán, který je připraven vzít svého "ztraceného syna" kdykoliv zpátky. Vicepreziden Galliani uvedl pro Sky Sports: "Pokud by přišel za odpovídající cenu, Ševa by tu byl vítán."

Další hráči

Svolení odejít z klubu asi dostanou: Malouda, Claudio Pizarro, Steve Sidwell a brankář Carlo Cudicini. Jediným potvrzeným odchodem je hostování Ryan Bertranda v druholigovém Norwichi.


A kteří hráči by mohli přijít?

Kaká

Chelsea prý AC Milán nabídla za brazilskou hvězdu 50 milionů liber (1,5 miliardy korun), ale viceprezident milánského klubu Adriano Galliani nabídku odmítl. Kaká je pro Milán symbolem a modlou, kterou nehodlá jen tak pustit.

Samuel Eto'o

V Barceloně Eto'ovi pšenka nepokvete. Nový trenér katalánského velkoklubu Josep Guardiola s kamerunským útočníkem nepočítá. Chelsea situaci kolem skvělého střelce sleduje. Byla by to ideální náhrada za Didiera Drogbu. Eto'o o angažmá v Chelsea prohlásil : "Vždy se mi líbil nápad jít tam hrát.“ Pokud do Chelsea opravdu přestoupí, měl by ho v Barce nahradit Adebayor.

Jisté posily

Scolari si do Chelsea již přivedl své oblíbené hráče Andersona Deca ( za 7,9 milionů liber) a Jose Bosingwu (za 16,2 milionů liber). Oba v Chelsea podepsali smlouvu, a tak není pochyb, že za Chelsea budou hrát.

Petr Hrubec, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události