Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Vondráček v Bazilice sv. Klimenta
aktualizováno včera 12:10
ostuda v cizině

Zákaz focení v římské bazilice: Šéf Sněmovny Vondráček to neřeší

Předseda Sněmovny Radek Vondráček si udělal ostudu v Itálii. Na návštěvě v bazilice svatého Klimenta se nechal fotit přímo před cedulemi, které zakazují focení. Fotografiemi se nezapomněl pochlubit na svém twitterovém účtu a kritika na sebe nenechala dlouho čekat.

Babiš a Hamáček ve sněmovně
včera 11:10
ano a čssd couvá

Politici se lekli naštvaných otců a matek! Rodičovskou chtějí změnit

Vlna kritiky se snesla na politiky kvůli zvýšení rodičovského příspěvku. Podle dohody hnutí ANO a ČSSD by měl stoupnout ze současných 220 tisíc na 300 tisíc korun. Má to ale háček. Nárok na peníze budou mít pouze rodiče, kterým se dítě narodí právě až po 1. lednu 2020. Podle sobotního deníku Právo už ale obě strany ustupují.

Důchody - 4
aktualizováno 22.03.
Srovnání penzí

Stát chce stejné důchody pro ženy i muže! 7 MOŽNOSTÍ, jak to udělat

V pátek se podruhé sešla komise pro spravedlivé důchody. Řešila, jak dorovnat výši penzí, které berou ženy, s těmi, které dostávají muži. Zatím představila sedm variant, jak by se k tomu dalo dospět. Podle odborníků ale některé z nich nejsou právně možné.

Prásk.tv píše:

Meghan
čtěte o tématu politika na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vyhrajte jedinečné boty svého druhu, Rock Spring, které oslovily také Báru Strýcovou.

Slyšeli jste už o českém brandu Rock Spring s originální obuví?

Miloš Zeman - 2
aktualizováno 22.03.
Plány na důchod

Zeman chce zůstat v Lánech, koupil tam pozemek za 2,5 milionu

Prezident Miloš Zeman by mohl zůstat v Lánech na Kladensku i po skončení prezidentského mandátu. Společně s manželkou Ivanou tam totiž před časem koupili pozemek nedaleko lánského zámku.

Theresa Mayová
aktualizováno 22.03.
summit EU

Lídři EU souhlasí s odkladem brexitu. Má to ale podmínku

Lídři 27 zemí EU nevyhověli žádosti britské premiérky Theresy Mayové odložit brexit do 30. června. EU27 připouští dvě varianty: odklad do 22. května pod podmínkou, že příští týden Dolní sněmovna schválí dohodu o brexitu, nebo odklad do 12. dubna, což je považováno za mezní datum pro přijetí rozhodnutí, zda se Britové zúčastní květnových evropských voleb.

Andrej Babiš
aktualizováno 21.03.
Střet zájmů

Babišova kauza: Krajský úřad ji vrátil do Černošic, důvod nesdělil

Středočeský krajský úřad zrušil rozhodnutí černošické radnice v kauze podezření ze střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) nebo část tohoto rozhodnutí a věc vrátil k novému projednání. Vyplývá to z dnešního vyjádření tiskového oddělení hejtmanství.

Rodina
21.03.
Vyšší rodičovský příspěvek

"Děti si neděláte kvůli penězům!" vrhli se na kritiky nové rodičovské

Koaliční rada v pondělí rozhodla, že vyšší rodičovský příspěvek budou čerpat jen rodiče dětí narozených po 1. lednu 2020. Na politiky se okamžitě snesla vlna kritiky, jsou ale i tací, kdo se jich zastávají.

Emmanuel Macron
aktualizováno 20.03.
Problém pro británii

Komplikace pro Mayovou: Francie chce odmítnout odklad brexitu!

Pokud britská premiérka Theresa Mayová neposkytne "dostatečné záruky" věrohodnosti svého plánu, Francie nebude na nadcházejícím summitu EU v Bruselu souhlasit s odkladem termínu brexitu. Ve francouzském Národním shromáždění to dnes řekl ministr zahraničí Jean-Yves Le Drian.

Aleš Gerloch
20.03.
Zemanův kandidát

Gerloch ústavním soudcem nebude. Senát ho jasně odmítl

Prorektor Univerzity Karlovy Aleš Gerloch nebude ústavním soudcem. Senátoři ve středu kandidaturu v tajné volbě neschválili. Gerloch dostal 19 ze 64 odevzdaných hlasů, oznámil předseda senátní volební komise Jaroslav Větrovský (za ANO). Podpora z vládních frakcí ANO a ČSSD Gerlochovi nestačila. Důvodem odmítnutí byly zřejmě pochybnosti senátorů o Gerlochově morální integritě, kterou vyjádřili hlavně zástupci lidovců, Starostů, TOP 09 a uskupení Senátor 21. Gerlocha nominoval prezident Miloš Zeman.

Jana Maláčová
aktualizováno 20.03.
velký obrat

Ministryně Maláčová otáčí: Chce rodičovskou i pro děti do čtyř let

Přesvědčit hnutí ANO ohledně rodičovského příspěvku se ještě pokusí ministryně práce a sociálních věcí. Jana Maláčová (ČSSD) to napsala na twitteru. Ta chce, aby na 300 tisíc korun měli nárok také rodiče, kteří malé děti do čtyř let již mají. Ještě v pondělí však byla se současným návrhem spokojena.