Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Trosky letadla v Etiopii
22.03.
Zákazníci ruší objednávky

Další problémy pro Boeing! Kvůli nehodám ho vyšetřuje i FBI

Společnost Boeing se potýká s dalšími problémy. Poté co během šesti měsíců havarovaly dva stroje typu 737 Max 8, ve kterých zemřelo téměř 350 lidí, firmu začala ji vyšetřovat FBI. Výrobce letadel navíc přichází o zákazníky. První zemí, která zrušila nákup těchto letadel, je Indonésie. Firma Boeing se proto rozhodla letadla dodávat s novými bezpečnostními prvky, které by měly dalším nehodám předejít.

2258008
18.03.

Střepiny 17. 3.

Dvě zavražděná batolata v rozmezí tří týdnů. Kdo všechno mohl tragédiím zabránit a jakou šanci na pomoc mají týrané děti v Česku? Fatální nedostatky ve znalostech novodobých dějin českých studentů. Otestovali jsme dvě stě z nich napříč republikou, co na jejich výsledky říká ministr školství? A pád Boingu 737 MAX a debaty o bezpečnosti létání. Jak se kontrolují letouny před vzletem a je ve vzduchu stále bezpečněji než na silnicích?

Boeing 737 MAX 8 Smartwings
aktualizováno 13.03.
zákaz letu

Evropská unie zakázala lety MAX 8! Do Prahy nedoletěla dvě letadla

Zákaz letů Boeingu 737 MAX 8 a MAX 9 ve státech Evropské unie platí od úterní osmé hodiny večer středoevropského času. Nařízení vydala v úterý večer Evropská agentura pro bezpečnost letectví (EASA). To se dotklo hned dvou letů české společnosti Smartwings. Stroje musely kroužit ve vzduchu, než mohly přistát na náhradních letištích.

Prásk.tv píše:

Dítě v letadle
čtěte o tématu letecké neštěstí na Prásk.tv
Obchodní sdělení

V pražském Švandově divadle můžete vidět Pohřeb!

Hra Pohřeb až zítra vypráví o jedné rodinné večeři, která se promění v divoký rej názorů, charakterů a životních karambolů.

Slovák Martin Hrnko zahynul při pádu letadla v Etiopii
aktualizováno 11.03.
pád letadla

Slovák Martin cestování miloval. Afriku chtěl ukázat mámě a sestře

Slovenský poslanec Anton Hrnko zažívá od neděle obrovský smutek. Při pádu letadla v Etiopii zahynula jeho manželka, syn i dcera. Syn Martin odjel do Etiopie na dovolenou, kam se k němu přidal i zbytek rodiny. Byl to také vášnivý cestovatel, který měl v oblibě především exotické destinace.

Zřícené letadlo v Etiopii
11.03.
obrovské štěstí

Nestihl let z Etiopie. Dvě minuty zpoždění Řekovi zachránily život!

Při muži z Řecka stáli všichni svatí - jen o vlásek totiž unikl nedělnímu neštěstí v Etiopii, kde se zřítilo letadlo a usmrtilo všechny pasažéry. Muž dorazil na letiště později a nebyl už do letadla vpuštěn. Dvě minuty zpoždění mu nakonec zachránily život.

Boeing 737
aktualizováno 11.03.
letecké neštěstí

Aerolinky kvůli nehodě zakazují Boeingy 737 MAX, Česko váhá

V reakci na letecké neštěstí v Etiopii, při kterém zemřelo 157 lidí, čínské a etiopské aerolinky dočasně zakázaly letadlům Boeing 737 MAX létat - jedná se totiž o druhou nehodu tohoto modelu za poslední rok. I Česko má ve své flotile několik kusů, k omezení provozu ale zatím české aerolinky nepřistoupily. Čekají na doporučení evropského úřadu.

Poslanec Anton Hrnko přišel o rodinu
aktualizováno 10.03.
Poslanec Anton Hrnko

Slovák přišel při pádu letadla o rodinu. Zemřela manželka i děti

Slovenský poslanec Anton Hrnko přišel při leteckém neštěsí o celou rodinu. Na palubě etiopského letadla, které se zřítilo krátce po startu, cestovala jeho manželka, syn a dcera. Hrnko informaci potvrdil. Při tragédii zemřelo 157 lidí.

Nalezení trosky z letu MH370
08.03.
Výročí letecké záhady

Pozůstalí pláčou, naděje hasne. Let MH370 zmizel už před pěti lety

Dnes je to přesně pět let, co beze stopy zmizel let malajských aerolinek MH370 při cestě z Kuala Lumpur do Pekingu. Osud 239 lidí na palubě je dodnes neznámý. Stejně jako to, kam se dopravní letadlo vlastně podělo. Teorií se ovšem vyrojil nespočet.

Boeing MH370
04.03.
Letecká katastrofa

Hledání letu MH370 nekončí, slíbil malajský premiér 5 let po tragédii

Tento týden uběhne pět let od záhadného zmizení letu MH370, na jehož palubě bylo skoro 250 lidí. Letoun se dosud nepodařilo najít, nyní malajský premiér Mahathir Mohamad pozůstalým slíbil, že hledání bude pokračovat.

U Teheránu se zřítilo letadlo
aktualizováno 14.01.
Neštěstí v Íránu

Nákladní letadlo se zřítilo mezi domy! Přežil jediný pasažér

Nejméně sedm lidí zemřelo při leteckém neštěstí nedaleko Teheránu. Nákladní letadlo se zřítilo do obydlené oblasti. Ve vraku záchranáři našli jednoho přeživšího, 15 lidí zemřelo.