Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Rozestavěná D11
aktualizováno 12.02.
tlak firem

Stát si za dostavbu D11 připlatí, cena stoupne o téměř 150 milionů

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) v pondělí podepsalo se společnostmi Eurovia, Metrostav a Swietelsky dodatek ke smlouvě na dostavbu hradecké dálnice D11. Cena se zvýší o zhruba 148 milionů korun, termín dostavby se zkrátí o měsíc. Na dnešním briefingu to oznámil ministr dopravy Dan Ťok (za ANO), šéf ŘSD Jan Kroupa a zástupce firmy Eurovia Pavel Jiroušek.

Silničáři
06.02.
Extrémní počasí

Rekordní zima: Silničářům se tenčí zásoby soli, doly ji nestíhají těžit

Zima ještě ani neskončila, podle silničářů si už vyžádala několik rekordů. Do dnešního dne třeba spotřebovali více materiálu než za celou zimu v předchozích letech. Například Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) použilo už o osm tisíc tun posypové soli více. Rekordy hlásí i správci krajských silnic.

Rozestavěná D11
aktualizováno 30.01.
Tlak se vyplatil

Ministr Ťok se dohodl se stavaři. Dálnice D11 se postaví v termínu

Ministerstvo dopravy nakonec ustoupilo nespokojeným firmám, které podmínečně odstoupily od smlouvy na stavbu úseku dálnice D11. Ještě v úterý to však vypadalo, že k žádné dohodě nedojde. Ve středu dokonce poslalo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) firmám výpověď ze smlouvy.

Obchodní sdělení

Vyhrajte jedinečné boty svého druhu, Rock Spring, které oslovily také Báru Strýcovou.

Slyšeli jste už o českém brandu Rock Spring s originální obuví?

Základní kámen stavby D11 Hradec - Smiřice
aktualizováno 29.01.
Další problémy

V říjnu začala stavba D11 z Hradce, teď firmy vypověděly smlouvu!

Sdružení stavebních firem v čele se společností Eurovia CS podmínečně odstoupilo od smlouvy s Ředitelstvím silnic a dálnic ČR (ŘSD) na výstavbu dálnice D11 z Hradce Králové do Smiřic.

Most nad dálnicí je v mizerném stavu, auta na něj nesmí
23.01.
častější kontroly

Mostů ve špatném stavu přibývá, opravy by stály desítky miliard

Počet mostů ve špatném až havarijním stavu v Česku stoupá. Podepisuje se na tom počasí, doprava, ale také to, že jsou teď více kontrolovány. Problém se nevyhýbá ani Praze. Zatímco v lednu loňského roku tady bylo v kritickém stavu zhruba 20 mostů, letos jich Technická správa komunikací eviduje více než 40.

Sníh v okolí Českých Budějovic - 1
aktualizováno 26.12.
sjízdnost silnic

Silničáři varují řidiče: Sníh a led na silnicích, jazyky a závěje!

Zejména na severu a severovýchodě republiky leží na některých silnicích ve výše položených oblastech sníh, řidiči mohou nejen v Krušných horách a Krkonoších narazit na sněhové jazyky nebo závěje, bez zimní výbavy je tak cesta na horách velmi komplikovaná. V nižších polohách sníh rychle odtává, silnice jsou sjízdné se zvýšenou opatrností.

Email pro Ředitelství silnic a dálnic
aktualizováno 20.12.
kolaps@rsd.cz

ŘSD má řešení problémů na D1: Z řidičů chce udělat bonzáky

Dálnice D1 trápí řidiče už několik týdnů, tvoří se dlouhé kolony a dochází k dopravním kolapsům, především kvůli opravovanému úseku mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) se proto rozhodlo vytvořit e-mailovou adresu, kam se lidé mohou obracet se svými postřehy z cest a s připomínkami.

Komplikace na dálnici D1 - Dan Ťok
aktualizováno 18.12.
Kolaps na D1

Legrační výmluva ministra Ťoka. Doufal, že v prosinci nebude sníh

Ministr dopravy Dan Ťok, který je kvůli kalamitě na dálnici D1 terčem kritiky opozice, popudil zástupce ostatních stran dalším výrokem. Na tiskové konferenci ve sněmovně totiž řekl, že ministerstvo doufalo, že do půlky prosince nepřijde na Vysočině kalamitní sníh.

Dan Ťok - kolony na D1
aktualizováno 13.12.
problémy na D1

Ministr viní z kolapsu kamioňáky, dopravci naopak silničáře a policii

Problémy na D1 ztrpčují životy řidičům už třetí den. Doprava v opravovaném úseku na Vysočině kolabovala i ve čtvrtek. Ministr obvinil z problémů řidiče kamionů, kteří jsou podle něj neukáznění a dělali si v kolonách pauzy. Sdělil to na tiskové konferenci po setkání s ředitelem dopravní policie Tomášem Lerchem a generálním ředitelem ŘSD Janem Kroupou. Sdružení Česmad už dříve z celé situace naopak obvinilo ŘSD a policii.

U dálnice D8 se objevily pukliny
aktualizováno 03.12.
Ústecký kraj

U dálnice D8 se objevily pukliny, skrývaly 100 let staré tajemství!

Na dálnici D8 se objevily trhliny a to poblíž místa, kde se před pěti lety sesunula zemina. Jsou až dvacet metrů dlouhé a přes čtyři metry hluboké. Průzkum kamerovým systémem ukázal, že pukliny vedou do zasypaných sklepů.