Zpravodajství

Dva mrtví dělníci v lomu. Tragédie proběhla beze svědků

Vše nasvědčuje tomu, že šlo o tragédii při práci. Jeden z mužů zřejmě řídil bagr, pod nímž se sesula půda.

Neštěstí se stalo v lomu Štileček na Sedlčansku. Policii na tragédii upozornil třetí muž, kterému bylo divné, že se pracovníci ve věku devětapadesát a jednačtyřicet let dlouho nevracejí ze směny.


"Nejprve se podařilo nalézt jednoho mrtvého, teprve po dalším hledání i druhého, který ležel mezi patry lomu mezi kamením," uvedla mluvčí příbramské policie Monika Šindlová.


Příčinu úmrtí obou mužů vyšetřuje policie, na místě byl i soudní znalec. "Podle prvních výsledků vyšetřování řidič bagru nezvládl řízení a stroj se zřítil do nižšího sektoru lomu," popsala mluvčí příbramské policie Monika Schindlová. Padající stroj pak podle všeho jednoho z dělníků zavalil. Řidič opustil bagr ještě před tím, než stroj dopadl, proto bylo jeho tělo nalezeno až později při prohledání lomu.


Jak přesně se ale neštěstí odehrálo, bude zřejmě komplikované zjistit. V lomu v tu chvíli totiž s největší pravděpodobností nebyl nikdo kromě pozdějších obětí.


Na místě asistovali policistům také hasiči a záchranka. "Bohužel jsme tak nemohli s ničím pomoci. Muž byl mrtvý na místě," sdělila po nálezu prvního těla mluvčí záchranky Tereza Janečková. "Jeden z mužů utrpěl vážná zranění hlavy, druhý muž byl nalezen několik desítek metrů od prvního těla. I když nejevil žádná vnější poranění, lékař zkonstatoval smrt," dodala mluvčí.


Podobná tragická nehoda se v úterý stala i u Jablunkova v Moravskoslezském kraji. Dva dělníky zavalila při výkopu kanalizace uvolněná zemina, balvany a kusy zeminy. Jeden to nepřežil. Více se dočtete ZDE.

tn.cz/ot, rik
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz