APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Novinář vtipkoval o úniku filmu Wolverine na internet. Dostal padáka

Novinář vtipkoval o úniku filmu Wolverine na internet. Dostal padáka
Zdroj: Oficiální zdroj

Novinář Roger Friedman dostal výpověď ze společnosti 20th Century Fox poté, co vtipkoval o úniku filmu X-Men Origins: Wolverine na internet.

Roger Friedman, který ve svém sloupku hodnotil okolnosti kolem ilegálně šířeného filmu X-Men Origins: Wolverine, psal pro webové stránky společnosti 20th Century Fox deset let. V oficiálním prohlášení společnosti bylo uvedeno, že se obě strany dohodly na okamžitém vzájemném ukončení spolupráce.


V prohlášení se dále praví, že Friedmanovo chování bylo trestuhodné a společnost jej kategoricky odsuzuje. Friedman uvedl ve čtvrtek ve svém sloupku na webu společnosti 20th Century Fox, že stažení filmu bylo snad jednodušší než zmoknout v dešti. "Obávám se, že ten film už kdekdo viděl. Jsem překvapen, jak bylo snadné se k Wolverine dostat. Překonalo to všechna očekávání."


Friedman dále vtipkoval na téma, jaké filmy bude možné příště díky ilegálnímu stažení zhlédnout před premiérou. Inkriminovaný zcizený film ze série X-Men, který 20th Century Fox popsala jako nekompletní ranou verzi, byl z internetu odstraněn v pátek. Do té doby však podle odhadů došlo během 24 hodin ke sto tisícům stažení.

 

Společnost 20th Century Fox přislíbila, že na pachatele podá žalobu, a sdělila, že únikem filmu na internet se zabývá FBI a Americká Filmová Asociace.

tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz