APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Fabie vjela pod vlak. Zemřeli 11letý chlapec a jeho sestra

Tragická nehoda se stala na železničním přejezdu u Příbrami. Na místě zemřel 11letý chlapec, 18letá řidička podlehla zraněním při převozu do nemocnice.

Tragická havárie se stala před půl druhou mezi obcemi Tochovice a Milín ve Středočeském kraji.


"Jedenáctiletý chlapec z Tochovic zemřel. Jeho osmnáctiletá sestra je ve vážném stavu. Záchranáři ženu na místě oživovali. Poté ji transportovali do Ústřední vojenské nemocnice v pražských Štřešovicích,“ hlásil z místa nehody reportér TV Nova. Při převozu do nemocnice ale dívka zemřela.


Smutné na celé události je, že na přejezdu byly do minulého týdne závory. Ty však byly odstraněny a nahrazeny světelnou signalizací. Místní lidé si navíc stěžovali, že světla na přejezdu nefungovala spolehlivě.



Podle prvních informací dokonce na místě zahynuli lidé dva.
"Můžu potvrdit, že po srážce na místě zůstali dva mrtví lidé,“ řekl krátce po nehodě mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.


Policisté později upřesnili, že na přejezdu je jeden mrtvý a o život druhého člověka bojují záchranáři. "Spolujezdec zemřel na místě a stav řidiče je velmi kritický,“ řekla po nehodě mluvčí příbramské policie Monika Schindlová.



"Střetl se osobní vlak a osobní automobil na železničním přejezdu se signalizací. Ta byla podle všech indicií funkční. Na trati je v současnosti přerušen provoz,“ doplnil Šťáhlavský.


"Nehoda nám byla nahlášena v 13:28. Na místě jsme vyprošťovali z havarovaného vozidla jednoho mrtvého člověka. Druhý těžce zraněný byl už mimo vůz v péči záchranné služby,“ sdělil tn.cz mluvčí středočeských hasičů Ladislav Křivan.



Nehody na železničních přejezdech jsou bohužel časté a jejich následky tragické. Naposledy v pondělí zahynul na Slovensku Čech, když s osobním automobilem vjel pod vlak.

vrl s přispěním Jiřího Borovce, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz