Zpravodajství

Exekutor mu sebral neprávem auto. A vrátil ho poškozené

Pro Pavla Spáčila je to jako zlý sen - exekutor mu neprávem sebral auto, které měl navíc jen půjčené. Vrátil ho pomačkané.

Automobil, který Pavlu Spáčilovi z Havířova zabavil minulý týden exekutor, už je zase zpět u majitele. Jakmile se o celou záležitost začala zajímat média, exekutoři mu auto bleskurychle vrátili.


Celá kauza tím ale nekončí. Vrácený terénní vůz má totiž promáčklé levé zadní dveře a nenašly se ani ztracené klíče.


Vše odstartovalo v pondělí 31. srpna, kdy byl Spáčil na návštěvě u své přítelkyně Renaty Šupákové. V tu chvíli se na scéně objevil exekutor, který přišel kvůli domnělému dluhu Šupákové. Vzápětí však zabavil auto jejímu příteli, který s věcí neměl absolutně nic společného. Nepomohly mu ani argumenty, že vůz není jeho, ale že je majetkem autopůjčovny.


Exekutor přesto nechal terénní vůz naložit a odvézt. Spáčil se sice snažil auto dostat zpět, protože za něj za každý den platí půjčovně přes 1 300 korun. Jeho snaha byla ale marná. Podrobnosti TADY.


Teprve v momentě, kdy se o věc začala zajímat média, se vše změnilo jako mávnutím kouzelného proutku a Spáčil dostal auto zpět. Ne ovšem v takovém stavu, v jakém ho exekutoři zabavili.


"Je to neuvěřitelná situace. Nejdříve mi auto neprávem zabaví a teď ho vrátí poškozené. Nikdo mi ani nevysvětlil, jak k poškození došlo,“ kroutí hlavou Pavel Spáčil.


Exekutor, který auto zabavil a poté poškozené vrátil, není k zastižení, aby se mohl k případu vyjádřit. Telefon nezvedá nebo ihned zavěšuje.


Spáčil už si na postup exekutora stěžoval u Exekutorské komory České republiky. Ta se teď touto záležitostí zabývá. Odpovědi na to, jak k absurdní situaci vůbec mohlo dojít, se ale muž hned tak nedočká.


"Exekutorská komora mě informovala, že vyrozumění o tom, jak se v celé věci pokračuje, bude nejdříve za tři měsíce, protože jejich prezidium zasedá co tři měsíce. A tam se tato věc teprve bude řešit,“ krčí rameny Pavel Spáčil.

Marek Švidrnoch
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Giuliani půjde před komisi kvůli útoku Trumpových příznivců na Kapitol

Zvláštní výbor americké Sněmovny reprezentantů pro vyšetřování útoku na Kapitol z loňského 6. ledna si předvolal Rudy Giulianiho a další dva právníky, kteří veřejně prosazovali Trumpova nepodložená tvrzení o podvodech v prezidentských volbách. Vypovídat má rovněž exprezidentův volební stratég Boris Epshteyn, rovněž člen týmu, jenž se snažil zvrátit výsledky voleb a alarmovat Trumpovy příznivce tvrzením o ukradených volbách.

Krátká zpráva

Zemřel nejstarší muž na světě, bylo mu 112 let

Španěl Saturnino de la Fuente, zapsaný v Guinessově knize rekordů jako nejstarší muž světa, zemřel ve věku 112 let a 341 dní. Skonal doma ve svém rodném městě León na severozápadě země. De la Fuente začal pracovat ve svých 13 letech v továrně na výrobu obuvi. Měl osm dětí, 14 vnoučat a 22 pravnoučat.

Píše se na Deník.cz