Zpravodajství

Hodil po Bushovi botou. Z vězení je pryč, bude ve vatě

Irácký novinář je opět na svobodě. Trest si odpykal za to, že si udělal živý terč z George Bushe.

Video s emotivním projevem hněvu iráckého novináře Muntadara Zajdího obletělo svět. Loni v prosinci hodil po tehdejším americkém prezidentovi botu. "Tohle je polibek na rozloučenou od iráckého lidu, ty pse,“ křičel na odcházející hlavu Spojených států amerických.


Teď si Zajdí odpykal trest za útok na amerického exprezidenta. Nic mu nepomohlo, že Bush se střelhbitě vyhnul hozené botě.  V úterý ho propustili za dobré chování.


Projev vzdoru Muntadarovi nejenže vynesl vězení, ze kterého by měl být pro dobré chování brzy propuštěn, ale i slávu nejenom v celém arabském světě. Novinář nebude tratit ani po finanční stránce.


Nový byt od televize


Když byl minulý rok Muntadar uvězněn, jeho obydlím byl pouze malý dvoupokojový špinavý byt v posprejovaném domě. Teď si půjde se šéfem televize Bagdadíja vybrat nový apartmán. Ředitel televize mu ho totiž koupí, protože se mu chce odvděčit za popularitu, kterou televizi svým činem zajistil.


Kůň ze zlata a kupé


Nejvelkolepější dar mu chystá jistý emír, který mu chce věnovat koně ze zlata. Jistý arabský obchodník mu zase věnuje luxusní sportovní kupé.


Venezuelský prezident Hugo Chávez prohlásil, že je Muntadar velice "statečný". Dcera libyjského vůdce Muammara Kaddáfího ho na dálku ocenila cenou za hrdinství. Navíc mu Arabové z celého Blízkého východu nabízejí své dcery, bohatí emírové drahé dary a známé televizní společnosti dobře placenou práci.


Zajdího kolega ze zaměstnání Mohammad Wadíh je přesvědčen, že Muntazír odolá touze stát se bohatou celebritou a vrátí se zpět do svého starého zaměstnání. "Všechny nabídky odmítl," řekl Wadíh. "Bagdadíja ho podporovala a hodně mu dala, nemyslím si, že ji opustí," dodal.

 

Bota po Bushovi se stala předmětem vtípků po celém světě.

 

ora, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny “svého“ politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimír Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny “svého“ tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz