První ruský sportovní automobil se vyrábí v Moskvě. A má typické ruské jméno Marussia.
Není to super- extra- mega- supersport, jak by se mohlo na první pohled zdát. Pod kapotou je totiž posazen "pouze“ vidlicový šestiválec o objemu 3,5 litru s výkonem 245 koní. Ale i to dokáže s lehkým autem (1100 kg) celkem pěkně zacvičit. Výrobce udává zrychlení z 0 na 100 km/h za 5 sekund a maximální rychlost prý překračuje 250 km/h.
Na výstavě se představily obě verze, které Marussia připravila – jak brutálně ostře řezaná a dramaticky vyhlížející starší verze, tak i ta uhlazená novější. Ruští inženýři postavili osvědčenou klasiku. Velmi nízký a přitom široký automobil s předsunutou kabinou pro posádku, aby se před zadní nápravu vešel motor.
Hliníková karoserie pod sebou ukrývá sportovní nezávislé odpružení všech kol, čtyřpístkové brzdy na všech kolech, pohon zadních kol nebo pětistupňovou manuální převodovku.
Zajímavé je, že výrobce na svých stránkách předesílá, že po úspěchu tohoto vozu už připravuje verzi s motorem vpředu nebo vzadu a také s novou modelovou řadou SUV. A cena? Ta se samozřejmě v Rusku neříká.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz