Lupič ze Šumperka se nejdřív dobýval do cizího bytu přes balkon, pak demoloval policejní celu.
Šestatřicetiletý lupič se do bytu v šumperské Prievidzské ulici dostal v půl třetí ráno. Vylezl po balkonech na balkon v druhém patře.
Nejdříve bouchal na dveře balkonu, protože majitelka byla doma. Odmítla mu ale otevřít, tak rozbil sklo.
"Potom, i přes nesouhlas majitelky, zůstal v bytě a sebral jí z peněženky hotovost,“ řekl policejní mluvčí Miloslav Svatoň. Žena přivolala policejní hlídku, která muže zadržela.
Muži zákona zloděje umístili do policejní cely. On ale začal ničit její vybavení. "Nohou dupl na plastové prkénko záchodové mísy a potom ho údery o mísu rozbil na několik kusů,“ doplnil Svatoň.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz