APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Toyota – karoserie, Subaru – motor

Toyota – karoserie, Subaru – motor
Zdroj: Oficiální zdroj

Tak si představte, že Toyota vyvinula nový sporáček. A vzala si na to spojence. Konkurenční Subaru.

 

Je to pravda. Tito nesmiřitelní rivalové na poli výroby nových vozidel se v globálním měřítku dali dohromady, aby vytvořili společný projekt konceptu FT-86, který se zanedlouho stane sériovým modelem 86.

 

Zdroj: Oficiální zdroj


Jde o krásný sporáček s drsným vzhledem, který má pohon na zadní kola. Už to je základní předpoklad k tomu, aby auto bylo hodně řidičsky zajímavé. A když se k tomu připočte za přední nápravou uložený dvoulitrový plochý motor typu Boxer od Subaru se 160 koňmi, pak vyjde fantastická kombinace nízkého těžiště, táhlých smyků a vynikající kontroly nad vozem.

 

Zdroj: Oficiální zdroj


Ekologii do měst


A aby to nebylo všechno, Toyota v rámci tokijského autosalonu představila i další, tentokrát malé auto FT-EV II. Jde o miniaturní elektromobil, který se řídí joystickem, má maximální rychlost 100 km/h a dojezd na jedno dobití 90 km. Zajímavé na autě je, že i když se svými 2730 mm na délku je kratší než sériový model iQ, dokáží se díky úspoře místa v oblasti přístrojové desky (přece jen joystick nepotřebuje tolik místa) dovnitř vměstnat čtyři dospělí lidé.
 

Zdroj: Oficiální zdroj

 

 

jč, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz