Zpravodajství

Kindl z práv v Plzni vydal román. O švindlech na právech

Proděkan právnické fakulty Milan Kindl byl i spisovatel. Jeho příběhy se odehrávají i na právech.

"Tato kniha je beletrie, dobrodružný příběh. Jména, osoby a události jsou výsledkem autorovy představivosti. Jakákoli podobnost se skutečnými osobami či událostmi je proto nutně náhodná.“


Tak přesně těmito větami začíná detektivka Dokonalá zkratka, kterou napsal proděkan právnické Milan Kindl. Podsvětí mu přezdívalo Medvěd nebo Mýval.

 
Při psaní vědeckých prací si Kindl našel čas i na psaní beletrie.

 
V jeho knížce Dokonalá zkratka přišel hlavní hrdina Ondřej Klein na geniální způsob, jak se bez zkoušek dostat na fakultu v Plzni.

 
"Na druhou stranu, informace týkající se systému přijímání na právnickou fakultu, o níž se v knize mluví, odpovídá do značné míry skutečnosti,“ píše Kindl v úvodní poznámce výše zmiňované knihy.

 
Po posledních dnech se zdá, že proděkanovy příběhy nemusely být úplnou fikcí. Skutečnosti do značné míry odpovídá i postava, která je pro většinu románů společná. Právník z Chomutova, učitel na fakultě v Plzni a šťastný majitel medvídka mývala Martin Adler.


Že se do svých postav projektují spisovatelé, je běžné. Dělá to i nejznámější český autor Michal Viewegh – v knížkach je to Oskar nebo Kvído.

 
"Autoři často používají vlastní prožitky,“ přiznává i Viewegh.

 
Kindl slíbil, že opustí plzeňskou fakultu ke konci října. V rozhovoru pro tyden.cz nepřímo naznačil, že by za celou kauzou mohla být společnost Diag – Human.

 
Kindl je totiž členem tříčlenného česko-švýcarského senátu, který má rozhodovat o přezkumu nálezu v arbitráži České republiky a společnosti Diag Human. Právník společnosti Jan Kalvoda to odmítá. Více si o kauze Diag Human si můžete přečíst TADY.

 

Celou kauzu odstartoval nález padělané práce bývalého proděkana Iva Tomažiče. Postupně vyšlo najevo, že titul se dal získat v rekordně krátkém čase.


Ve škole studovala i řada politiků, vlivných osob a osob z podsvětí. Spekulovalo se o tom, že skrz tyto lidi mohlo podsvětí hýbat děním v Česku. Mezi studenty školy byly třeba děti zastřeleného podnikatele Mrázka, bývalí politici Jan Ruml, Stanislav Gross, starosta Prahy 5 Miloslav Jančík a starostka Chomutova Ivana Řápková.

 
Rekordně rychlé studium umožňovalo i to, že jedině na právnické fakultě nefungoval tzv. kreditní systém. Ten totiž zabraňuje tomu, aby někdo mohl školou projít bez patřičných zkoušek. Přitom ho má celý zbytek univerzity.


Přečtěte si ukázku z knihy Dokonalá zkratka, kde Kindl popisuje, jak románové postavy přišly na postup umožňující podvody při přijímání na práva. Klikněte na následující odkaz.

Kindl

Typ souboru:pdf

 

 

muf s přispěním Evy Chaloupkové a Tomáše Petržely, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz