Zpravodajství

Pes tahal slepou chodkyni na přechod, srazil ji náklaďák

Slepou chodkyni srazil v Uherském Hradišti náklaďák. Zazmatkovala poté, co ji na přechod tahal její pes.

Policisté v Uherském Hradišti řeší dopravní nehodu, při které ve středu srazil nákladní automobil slepou chodkyni. Policejní mluvčí Aleš Mergental uvedl, že žena podle všeho přecházela přechod pro chodce na červenou.


Nehoda se stala na přechodu u restaurace Koruna. Šestatřicetiletý řidič vozu značky Tatra 815 jel po silnici ve směru od centra na Staré Město.


Podle výpovědi viděl ženu i se slepeckým psem už zdálky. Pes podle šoféra tahal s vodítkem a snažil se ženu přimět přechod přejít. "Řidič proto zpomalil a ženě se podařilo psa uklidnit. Když ale vjížděl na přechod, žena i se psem z ničeho nic vstoupila do cesty a řidič už nestačil srážce zabránit," sdělil Mergental.


Podle dosavadního vyšetřování jelo auto na zelenou a nevidomá vstoupila na přechod v době, kdy na semaforu pro chodce svítila červená. Dechová zkouška u obou účastníků alkohol vyloučila. "Chodkyně má zlomenou nohu a sanitka ji převezla do nemocnice," doplnil mluvčí krajské záchranky Petr Olšan s tím, že psovi se nic nestalo.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz