Zpravodajství

Otec i bratr zneužívali školačku. Odsedí si 5,5 a 6 roků

Brněnský soud projednával případ dívky, kterou po léta zneužívali její příbuzní. Otce i bratra poslal za mříže.

Brněnský krajský soud poslal ve středu za zneužívaní nezletilé dívky do vězení Davida a Jiřího Šibíčkovy z Břeclavska. Bratr dívky ve vězení stráví šest let, jeho otce poslal soud za mříže na 5,5 roku.

 

Vynesením rozsudku tak skončí proces, který se konal u krajského soudu během února s vyloučením veřejnosti. Soudkyně Jaroslava Bartošová totiž dospěla k závěru, že by veřejné projednávání kauzy mohlo ohrozit mravnost. "S ohledem na zájmy poškozené dívky a na charakter projednávané věci vylučuji z hlavního líčení veřejnost," řekla mluvčí soudu Miroslava Sedláčková.

Bylo jí teprve sedm let

 

Nyní devatenáctiletou dívku začal jako první zneužívat v letech 1997 až 2000 její bratr David. Začal, když jí bylo sedm let. Poté začal se zneužíváním i starší z obžalovaných, otec Jiří, který v něm pokračoval až do roku 2007.

 

"Lituji všeho, co se stalo. Kdyby se tak mohlo všechno vrátit," řekl David Šibíček na chodbě před soudní síní při posledním soudním stání. "Život se mi změní, přijdu o práci, o přítelkyni," přiznal devětadvacetiletý muž, který svou tehdy sedmiletou sestru zneužíval od svých šestnácti  let.

 

Žádnou lítost však neprojevil padesátiletý otec dívky Jiří Šibíček. "Nechte mě na pokoji, jsem slabý na srdce. Ničemu nerozumíte. Nevím, proč jsem souzený, ničeho jsem se nedopustil. Byl jsem křivě obviněn," řekl před vstupem do soudní síně.

 

Nikdo jí nepomohl

 

Podle jihomoravské policejní mluvčí Soni Svobodové se dívka snažila na své utrpení marně upozornit okolí téměř deset let. Případ ohlásila policii až v roce 2008 sociální pracovnice, které se svěřil dívčin spolužák. "Předtím se dívka marně snažila svěřit ve škole výchovnému poradci, nijak jí nepomohl ani gynekolog," uvedla mluvčí. Více TADY.

 

"Dívka trpí těžkou posttraumatickou stresovou poruchou a s následky se bude vypořádávat celý život," řekla Svobodová.

 

Případem se po jeho oznámení zprvu zabývali břeclavští kriminalisté. "Po zjištění těžké újmy na zdraví u poškozené dívky převzala kauzu krajská kriminálka a případ začalo dozorovat i krajské státní zastupitelství," řekla Svobodová.

gib, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz