Cestu cyklistům po městě by měla usnadnit novela zákona, která by umožnila jezdit v jednosměrkách i v protisměru. Novelu připravuje ministerstvo dopravy.
Vjet na kole do jednosměrky je dnes nemyslitelné a cyklista riskuje několika tisícovou pokutu. V budoucnu by to ale mělo být zcela normální.
Opatření, které by mělo usnadnit cyklistům průjezd městem, je jen jeden bod, na kterém ministerstvo pracuje.
Druhý bod, mít kde kolo zaparkovat a zatřetí, aby se měl zaměstnanec kde vysprchovat.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz