APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

VIDEO: Ze sochy sv. Václava spadl muž, skončil v nemocnici

Podle informací záchranné služby, muž při pádu utrpěl mnohočetná zranění.

V noci z úterý na středu si pražští strážníci všimli muže, který se pokoušel vylézt na sochu svatého Václava na Václavském náměstí. Přivolali státní policii.

"Když na místo přijeli policisté, byl ještě na podstavci, postupně se mu povedlo vylézt na sochu koně, kde si sedl a zapálil cigaretu. Muž na sochu vylezl zjevně pod vlivem alkoholu," informovala pražská policejní mluvčí Eva Miklíková.  Čtyřiadvacetiletý Moldavec odmítal slézt.

Hasiči přistavili k soše plošinu, na které byl policista. "Podařilo se mu k cizinci přiblížit asi na metr," upřesnila Miklíková. Po zhruba půlhodině se cizinec rozmyslel a začal pomalu slézat dolů. "Uklouzla mu noha a zřítil se z několikametrové výšky," doplnila mluvčí.

"Muž utrpěl mnohočetná poranění, převezli jsme ho do Motola," informovala mluvčí pražské záchranné služby Klára Fikejzová.

"Muž má zlomené ruce i nohy a podstoupil operaci stehenní kosti," informovala mluvčí motolské nemocnice Eva Jurinová s tím, že jeho stav je vážný.

"Muži bude sděleno obvinění z přestupku proti veřejnému pořádku," řekla Miklíková.

muf, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz