Zpravodajství

Horská služba v Beskydech zasahovala u zraněné ženy a spadlých paraglidistů

Horská služba v Beskydech zasahovala u zraněné ženy a spadlých paraglidistů

Několik hodin po sobě došlo dnes v okolí vrchu Javorový v Beskydech ke třem vážným úrazům návštěvníků hor. V nemocnici skončili dva paraglidisté z Polska a jedna česká turistka.

Kolem poledního vyjeli záchranáři Horské služby ke zraněné výletnici. Ta si chtěla zkrátit cestu, opustila turistickou stezku a v náročném terénu uklouzla na kameni.

ČTĚTE TAKÉ:

Lanovka na Šeráku se zasekla, záchranáři sundavali 17 turistů

"Členové Horské služby na místě zjistili, že žena si zlomila kotník. Kvůli špatně přístupnému svahu jí záchranáři museli vytáhnout asi sto metrů pomocí lanové techniky,“ řekl náčelník Horské služby Beskydy Radim Pavlica. S transportem na cestu, kde již zraněnou ženu čekal sanitní vůz, pracovníkům HS pomohli i dva náhodní turisté.

Ve tři hodiny odpoledne se pak těžce zranil manželský pár na svahu Javorového. Polské dvojici se nad svahem zamotaly padáky a došlo k pádu z výšky asi patnácti metrů. "Naši záchranáři na místě poskytli zraněným základní ošetření a vzhledem k podezření na úraz páteře ženy povolali vrtulník Letecké záchranné služby. Ten jí pak transportoval do nemocnice v Ostravě,“ uvedl náčelník Pavlica. Zraněného muže odvezla do zdravotnického zařízení v Třinci k dalšímu ošetření sanitka.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz