Zpravodajství

Zloději se po krádeži vyspali, ale ráno je i s lupem zadržela policie

Zloději se po krádeži vyspali, ale ráno je i s lupem zadržela policie
Zdroj: TV Nova

Dva muži se vloupali v noci na středu do chaty ve Čtyřkolech na Benešovsku, ale i s lupem je na nádraží v Čerčanech dopadla policie.

"Muži se vloupali do chaty dvaasedmdesátileté paní ve Čtyřkolech," uvedla pro agenturu Mediafax mluvčí benešovské policie Zuzana Stránská. Nejdříve přelezli plot, pak kovovým páčidlem společně vyvrátili vrata vedoucí do garáže ve spodní části rekreačního domu a vnikli do garáže. "Tam vypáčili další dveře do kotelny i dveře vedoucí z kotelny do obytných místností domu," vylíčila postup zlodějů mluvčí.

Pak již pachatelé měli po chatě možnost volného pohybu. "Odcizili motorovou pilu, elektrické nůžky na živý plot a další věci," sdělila policejní mluvčí. S lupem pak na dekách přespali na zahradě domu. "Časně ráno se vydali na nádraží, ale při přelézání plotu je uviděla sousedka," poznamenala Stránská.

Do telefonu všímavá žena nahlásila, že neznámí podezřelí muži si z pozemku rekreačního domku odnášejí nějaká zavazadla. "Hlídka je na základě těchto informací a popisu zadržela na nádraží v Čerčanech a po výslechu byli oba muži eskortováni do policejní cely v Praze," dodala policejní mluvčí.

Případ si převzali kriminalisté a ve čtvrtek soudce rozhodne, zda na muže narozené v letech 1957 a 1961, uvalí vyšetřovací vazbu.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz