Zpravodajství

ZOO Praha má nové přírůstky v pavilonu Afrika

ZOO Praha má nové přírůstky v pavilonu Afrika
Nové logo Zoo Praha Zdroj: Oficiální zdroj

Pavilon Afrika v pražské ZOO se těší z nových prázninových přírůstků - dikobraze, čtyřčat fenka a křečka.

První mládě čistokrevného dikobraza jihoafrického narozeného v České republice odchovává samice ve vnitřní expozici pavilonu Afrika zblízka. Mladý dikobraz se narodil 7. července. Dosud v Čechách odchovaní tzv. jihoafričtí dikobrazi patřili vesměs k hybridní formě. Odchov dikobraza nebývá problematický, současná samice je ale velmi nezkušená a proto na vývoj mláděte čekají chovatelé s napětím.

ČTĚTE TAKÉ:

Léto v pražské zoo: přijďte se podívat na orangutany

Již 6. července se rovněž v Africe zblízka narodila další mláďata, jejichž narození má pro chovatele velkou důležitost:

"Zaprvé jsou to čtyřčata fenků – je to teprve potřetí v pražské zoo, kdy jsou mláďata úspěšně odchovávána. Chovná samice tak úspěšně navázala na svůj loňský odchov i přes to, že jsme u ní vyměnili chovného samce", říká dr. Pavel Brandl, kurátor chovu savců.

Zdroj: Oficiální zdroj

"Ve stejný den se ve vnitřní expozici narodilo mládě křečka skákavého. Chovný pár je již v zoo řadu let, nyní je už za svým věkovým zenitem a v loňském roce se vůbec nerozmnožoval. Proto porod chovatele poměrně překvapil," dodal Brandl. Křeček skákavý rodí máločetné vrhy pouze o jednom či dvou mláďatech. Narození je o to cennější, že madagaskarský křeček je ve své domovině ohrožen a vyskytuje se na území menším než 200 čtverečních kilometrů. Les, ve kterém žije, podléhá přeměně na zemědělskou půdu a vypalování. Navíc je pro své chutné maso intenzivně loven. V roce 2008 ho Londýnské zoologická společnost zařadila mezi 100 druhů nejohroženějších savců světa. V lidské péči dnes žije pouze 70 jedinců, pro které je vedena mezinárodní plemenná kniha. Zoo Praha odchovala již 7 mláďat tohoto druhu.

Zoo Praha
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz