Zpravodajství

Bleskové záplavy v indickém Kašmíru zabily už 88 lidí

Záplavy překvapily město Léh na severu indického Kašmíru.

Bleskové povodně vyvolané obří průtrží mračen v noci na pátek zabily v indické části Kašmíru nejméně 88 lidí. Informoval o tom webový portál deníku The Times of India.


Záplavy zabíjely ve městě Léh, které leží ve svazovém státě Džammú a Kašmír na severu indického Kašmíru. Zranění utrpělo přes 160lidí, povodně bezprostředně zasáhly velké množství obyvatel. Další desítky lidí se pohřešují.

"Zatím tu máme 60 mrtvých," potvrdil ráno kašmírský ministr turismu Navang Rigzin Džóra. Doplnil, že počet obětí patrně výrazně stoupne.

Mezi oběťmi podle dosavadních zpráv nejsou žádní turisté, pro které je Léh a jeho okolí oblíbenou destinací.


Vydatné srážky kromě povodní vyvolaly i sesuvy půdy. Ve třicetitisícovém městě voda poškodila polytechnickou univerzitu, policejní stanici, vládní budovy i mnoho obytných domů. Poničeno je i místní letiště.


Na záchranných operacích se podílí šest tisíc indických vojáků, policistů i členů polovojenských složek.


Záplavy poškodily telefonní sítě, spojení s místními úřady je proto prakticky nemožné.

Léh se nachází 3500 metrů nad mořem a obklopuje ho vyprahlá poušť. Prudké deště jsou v této oblasti velmi vzácné.


 

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz