Zpravodajství

V Polsku dopadli nebezpečného pedofila, pátral po něm Interpol

V Polsku dopadli nebezpečného pedofila, pátral po něm Interpol

Polští pohraničníci zatkli devětatřicetiletého Američana, který byl pro sexuální zločiny spáchané na dětech hledaný po celém světě. Informuje o tom ve čtvrtek polský Dziennik.

Pedofil byl dopaden ve městě Gliwice v autobuse na lince Krakov-Oslo při rutinní kontrole. Podle mluvčího pohraniční stráže byl muž na seznamu nejhledanějších lidí pro pedofilii.

"Muž věděl, že je hledaný, a bál se, že by ho mohli v autobuse objevit. Zkusil se vydávat za jiného Američana a prokázal se vizitkou poradce polské firmy a lístkem na autobus s tím stejným jménem," řekl mluvčí pohraničníků podplukovník Cezary Zaborski.

ČTĚTE TAKÉ:

Policisté dopadli pedofila, znásilnil devítiletou dívku

Pohraničníci ale v jeho zavazadlech objevili skutečný pas a z počítačové databáze zjistili, že se jedná o Johna Edwarda H., který je hledaný Interpolem.

Podle internetových stránek Interpolu se muž dopustil sexuálního obtěžování pěti chlapců ve věku od 10 do 16 let ve státě Virginia.

Aby John Edward H. unikl před soudem, uprchl v roce 2009 do Německa, odkud cestoval po různých zemích schengenského prostoru. Podle jízdenky měl z Polska namířeno do dánské Kodaně.

tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz