Zpravodajství

ŠPATNÁ ZPRÁVA: Zdraží pivo!!!

ŠPATNÁ ZPRÁVA: Zdraží pivo!!!
Zdroj: Mediafax

Dvojka na trhu pivovarů, Staropramen, zdraží točené pivo v průměru o 50 haléřů. Ceny lahvového zatím zůstávají stejné, uvedl v úterý server iHNed.cz. Staropramen tak zdraží od příštího týdne sudové pivo v průměru o 4,5 procenta.

Staropramen je po značkách ze skupiny K Brewery druhým, kdo v průběhu roku ceny piva zvedl. Paradoxně zatím neohlásil zdražení lídr trhu Plzeňský Prazdroj, který „upravoval“ ceny dosud jako první. A na jehož reakci čekal vždy celý pivovarnický trh.

Staropramen zdůvodňuje nynější zdražení růstem cen surovin a nákladů. Především energií a ječmene.

ČTĚTE TAKÉ:

Pivo zdraží. Pít ho ale budeme dál, říkají štamgasti

"Ale i vybraných komodit ovlivňujících ceny obalů a nedávno také distribučních nákladů z důvodů omezení nákladní dopravy v Praze, kde máme pivovar a musíme nyní využívat delší distribuční trasy a hradit také vyšší částky za mýtné,“ uvedl mluvčí skupiny Pavel Barvík.

Od října už zdražila s odkazem na zvýšené náklady i sedmička regionálních pivovarů ze skupiny K Brewery. Také v průměru o 4,5 procent.

Velká část pivovarů – včetně největších jako je Prazdroj a Staropramen – zdražila naposled od letošního ledna. Zhruba o padesátník a až korunu za lahev – kvůli letos zvýšené spotřební dani a DPH.

Do zvyšování cen piva se ale pivovary letos příliš nehrnou. Dramaticky – meziročně zatím až o 12 procent – totiž klesá letošní spotřeba. Tak velký propad tuzemské pivovary v novodobé historii ještě nezažily. Na celkovém propadu se podílí především právě největší pivovarnické skupiny – Prazdroj, Staropramen, Heineken a Budvar tvoří totiž až 80 procent celého trhu. Zdražením tedy riskují další pokles prodeje.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz