APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Bomba zabila v Afghánistánu dva Poláky

Nálož vybuchla pod obrněným transportérem. Jeden z mrtvých Poláků byl civilní zdravotník, druhý voják.

Nálož, která v afghánské provincii Ghazní explodovala pod obrněným transportérem, připravila o život dva Poláky. V neděli o tom informuje webový portál stanice Hlas Ruska.


První z mužů byl voják, druhý se mise účastnil jako civilní zdravotník a je vůbec první polskou civilní obětí afghánského válečného konfliktu.

ČTĚTE TAKÉ:

Bomby vymazaly vesnici z mapy. V Afghánistánu to vře


Další dva lidé byli se zraněními převezeni do nemocnice v Šaraně, jejich stav lékaři označují za stabilní.
V Afghánistánu v současnosti slouží celkem 2500 polských vojáků.


Od invaze v Afghánistánu zahynulo už 2270 zahraničních vojáků, z toho dvě třetiny byli Američané. V zemi přišli o život také tři čeští vojáci.
 

tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz