APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

VIDEO: Autíčkářský titul jede do Německa. Mezi elitu se poprvé dostal i Čech!

Úspěchem německého mladíka Ronalda Voelkela skončil v Hrotovicích na Třebíčsku evropský šampionát rádiově řízených modelů aut.

Hrotovice hostily soutěž evropské elity  automodelářů celkem pět dní. Nástrahami kvalifikací i finálových jízd nejlépe doslova prokličkoval mladý německý závodník Ronald Voelkel. S přehledem vyhrál hned úvodní dvě finálové jízdy a do závěrečné třetí už díky tomu ani nemusel nastupovat. V soutěži se totiž do celkového hodnocení počítaly dva nejlepší finálové výsledky. "Ale bylo to těžké, ostatní jezdi byli velmi dobří. Proto jsem šťastný, že jsem vyhrál," svěřil se po závodě vítěz. 

PODÍVEJTE SE

Reportáž o startu šampionátu v Hrotovicích

V Hrotovicích se totiž sešla velmi silná konkurence. Do závodu zasáhlo více než pět desítek borců z patnácti zemí. A neztratili se ani Češi. "Poprvé v historii se český závodník probojoval do finále "A" mezi nejlepších deset závodníků," potvrdil ředitel závodu Václav Strupek.


Nejlepší Čech je Slovák

Ironií osudu ovšem tenhle "Čech" mluví slovensky. V konečném hodnocení devátý Zdenko Kunák totiž pochází z Košic. "Jsem rád, že můžu závodit za Českou republiku, protože na Slovensku nejsou pro tenhle sport tak dobré podmínky. Rád budu reprezentovat i dál," řekl.

Hrotovická sportovní hala během závodů připomínala spíš zmenšený autodrom a to i se zázemím. Dobrou třetinu haly totiž zabírala depa, kde probíhal důkladný servis aut. Samozuřejmostí byla nejen výměna pneumatik, ale i přesné dolaďování podvozku na aktuální stav dráhy.

Nouze nebyla ani o karamboly, většina vozů z nich ale vyvázla bez větších škod. Závodní modely totiž nejsou vůbec levnou záležitostí. Jediné autíčko přijde i na několik desítek tisíc korun.

Dušan Vrbecký

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz