Zpravodajství

Proč BLANKU NEPRORAZIL TONDA? Bude kopat metro A

Čtyř stanic metra trasy A z Dejvic do Motola Červený vrch, Veleslavín, Petřiny a Motol se dočkají Pražané na konci roku 2014, řekl v pondělí šéf Metrostavu Pavel Pilát. Úsek dlouhý 6134 metrů prorazí moderní štíty za téměř 600 milionů korun.

"Váha razícího štítu je 900 tun a délka přes sto metrů. Na jedné tunelové rouře má vyrazit 4050 metrů. Za tři měsíce bude smontován druhý štít, který bude razit druhou tunelovou rouru, a taky ho čeká těch 4050 metrů," vysvětlil Pilát. Stroj by měl začít pracovat v první dekádě dubna.
 

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ TV NOVA:

Moderní technologie je podle odborníků daleko šetrnější a bezpečnější. Podle odborníků nehrozí propady jako u tunelu Blanka.

Metodu používají například v Římě, Istanbulu nebo ve Švýcarsku.

Vedení Prahy spolu s Metrostavem pokřtilo stroj jménem Tonda. Jméno vybrali již dříve pacienti z Kliniky dětské chirurgie Fakultní nemocnice Motol. Druhý stroj získá jméno Adéla.

ČTĚTE TAKÉ:

Tunel Blanka bude dražší o DESET MILIARD!

"Popřál bych mu, aby po cestě nepotkal žádné problémy. Výstavba metra A uleví oblasti Vítězného náměstí, pomůže nemocnici Motol a zároveň vytěsní autobusovou dopravu. Počítáme s výstavbou autobusového terminálu u stanice metra Veleslavín," řekl náměstek primátora Karel Březina (ČSSD).


Na dokončenou trasu metra A chce město navázat a začít s metrem trasy D.

Trasa z Dejvické do Motola bude metropoli stát 18,7 miliardy korun z městského rozpočtu. O další peníze bude Praha usilovat z evropských fondů. V letošním roce jde o čerpání až ve výši 2,2 miliardy korun.

tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz