Rozbité silnice, díry a výmoly. Taková je realita na většině českých silnic, přesto by do dvou let měy být zpoplatněny téměř všechny.
Informaci přináší Lidové noviny.
V České republice je zatím zpoplatněno 1100 kilometů silnic. Jedná se většinou o dálnice, rychlostní komunikace a silnice I. třídy.
Ministerstvo dopravy plánuje do 2 let zpoplatnit i mimoměstské komunikace a silnice II. třídy. Počet zpozlatněných kilometrů na českých silnicích by tak vzrostl skoro šestkrát.
PODÍVEJTE SE TAKÉ:
Některé obce chtějí MÝTNÉ i na SILNICÍCH druhých a třetích tříd
Řidiči vozů nad 3,5 tuny by mýto platiti na téměř 6000 kilometrech.
Milan Dont, který má rozvoj mýta na starosti, Lidovým novinám přiznal, že se jedná o evropský unikát, ale nevidí jinou možnost, jak vybrat peníze na opravu už zdevastovaných silnic.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz