Zpravodajství

Česko zaplavují falešné značkové KABELKY! JAK POZNAT PADĚLEK?

S alarmujícím zjištěním přišla středočeská obchodní inspekce. Už i mimo hlavní město se začaly objevovat falešné luxusní kabelky přímo v kamenných obchodech, tedy nikoli jen na tržnicích.

Falešné kabelky jsou v Česku doslova hitem roku. Invazi tohoto zboží se snaží čelit i celníci. Letos už jich odhalili přes dvacet tisíc a v originále by měly hodnotu přes 330 milionů korun.

JAK POZNAT FALEŠNOU KABELKU?

1. Cena

Originální značková kabelka např. Louis Vuitton stojí mezi 15 až 80 tisíci korunami. Pokud ji najdete v butiku za tři tisíce, je to padělek. Luxusní značky nemívají na své zboží zpravidla žádné výrazné slevy.

2. Podezřelé obchody

Nižší cenu můžete objevit při koupi z druhé ruky, ale tady se vystavujete značnému riziku. Aukční servery se padělky jen hemží. Raději nakupujte jen u značkových prodejců či v internetových obchodech, které mají certifikát pravosti.

3. Detailní prohlídka

Značkové a pravé kabelky vynikají použitým materiálem i kvalitou zpracování. Nezdařilé padělky lze odhalit na první pohled. Pravé drahé kabelky jsou vždy vyrobeny z kvalitních kůží či pláten. Zipy a kovové části nikdy nereznou ani se výrazně neodírají po pár použitích. Kvalitní je i zpracování, firmy si dávají záležet na všech švech a záhybech. Mnoho značek má také uvnitř kabelky vyražené výrobní číslo. Na webových stránkách výrobce si navíc můžete ověřit, zda firma vůbec daný model vyrábí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Bitcoin zažil strmý pád, cena měny klesla o 70 tisíc korun

Cena digitální měny bitcoin zažila v pátek strmý pád. Může za to krok čínské národní banky, která oznámila, že platby ve virtuálních měnách jsou nezákonné. Hodnota bitcoinu klesla o zhruba 70 tisíc korun na 901 478 korun za kus.

Píše se na Deník.cz