Zpravodajství

Kábulský Intercontinental pod palbou! Taliban zaútočil na luxusní hotel!

Několik příslušníků radikálního hnutí Taliban zaútočilo v úterý večer v afghánském hlavním městě Kábulu na luxusní hotel Intercontinental. Z místa se ozývala střelba a exploze, informují agentury AFP a Reuters.

"Je to útok na hotel Intercontinental. Střílí tam několik ozbrojenců," řekl kábulský kriminalista Muhammad Zahír s tím, že při přestřelce s útočníky utrpělo zranění množství policistů.

K atentátu se prostřednictvím svého mluvčího Zabihulláha Mudžáhida přihlásilo hnutí Taliban. Oznámilo, že cílem jsou zahraniční hosté.

Svědek útoku Sajíd Husajn AFP sdělil, že do hotelu vstoupilo asi šest mužů v civilu a s puškami, kteří rozpoutali palbu. Reuters píše, že útočníky jsou dva sebevražední atentátníci.

ČTĚTE TAKÉ:
DRAMA V KÁBULU! Na letišti se postřílelo sedm vojáků!


O něco později na místo dorazili policisté. Strhla se asi čtvrthodinová přestřelka, po níž následovala mohutná exploze. Střelbu a výbuch potvrdil i zpravodaj AFP, který je poblíž hotelu.

Hotel se poté ponořil do tmy. Policisté patrně nechali odpojit elektřinu a na místo povolali další posily.

Nynější vývoj situace není jasný. Některá média hovoří o mrtvých i zraněných, jiná píší, že zprávy o obětech zatím nejsou k dispozici.

Intercontinental je jedním z nejznámějších a nejluxusnějších hotelů v Kábulu. Postaven byl v roce 1969. Bydlí v něm převážně zahraniční hosté.

NA REPORTÁŽ SE PODÍVEJTE POD TITULKEM ČLÁNKU

Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz