APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

BYLI TO SABOTÉŘI! V Egyptě vybuchl plynovod

Skupina sabotérů v pondělí odpálila výbušninu u plynovodu na Sinajském poloostrově, který zásobuje Izrael a Jordánsko. Informovala o tom agentura AFP.

Krátce před explozí zaparkovalo u plynovodu v oblasti Bír Abd auto. Útočníci bombu aktivovali na dálku, uvedla policie.

Nejsou žádné zprávy o zraněných ani obětech na životech.

Výbuch způsobil obrovský požár, se kterým nyní bojují hasiči. Plameny dosahují do výšky až 10 metrů.

Kvůli výbuchu byla přerušena dodávka plynu do Jordánska i do Izraele.

Plynovod se stal terčem bombového útoku už 5. února během lidového povstání proti dlouholetému egyptskému prezidentovi Husnímu Mubarakovi a 27. dubna. Jeden nezdařilý pokus o útok provedli útočníci i v březnu.

tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz