Zpravodajství

TO JE BOREC! Dvanáctiletý kluk chce na kole přejet republiku

O výjimečný kousek se chce pokusit teprve dvanáctiletý Dan Kováč z České Bělé na Havlíčkobrodsku. Za pouhých pět dní chce se svým otcem přejet na kole celou Českou republiku.

Dvanáctiletý Dan Kováč prý jezdí na kole každý den a protože domovskou Vysočinu už projezdil celou, chystá se na větší výlet. "Těším se, jezdíme na kole každý den, ale tohle bude něco jiného,“ říká chlapec. Na více než šest set kilometrů dlouhou cestu se spolu s otcem vydá už v sobotu. "Vyjíždíme z Aše a za pět dní bychom chtěli dojet až na hranice se Slovenskem,“ popisuje trasu otec Karel Kováč. O syna se prý nebojí. "Fyzičku má na to dobrou. Naopak já jsem musel vzít jen to nejnutnější, abych neměl moc těžké kolo a stačil mu,“ dodává.

PODÍVEJTE SE

Tenhle člověk obletěl republiku na motorovém padáku

Kováčovi rekordní přejezd plánovali už od loňska. "Řekli jsme si, že bychom to mohli zkusit, a tak jsme tomu přizpůsobili trénink. Od jara jsme najezdili už skoro osmnáct set kilometrů,“ dodává otec. Dvanáctiletý Dan je hokejista a kolo má jako doplňkový sport. "Beru to jako trénink, určitě to zvládnu,“ je přesvědčený. A na co se těší nejvíc? "Až někde zastavíme a půjdeme se třeba jen tak vykoupat,“ říká. Cestu prý totiž nebere jako závod, ale především jako prázdninové dobrodružství.
 

Dušan Vrbecký
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz