APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

GANG zlodějů kol DOPADEN! Bicykly kradli kvůli PERVITINU!

Policie zatkla tři zloděje, kteří v Uherském Hradišti od začátku června do poloviny srpna ukradli 17 jízdních kol v celkové hodnotě 146 tisíc korun. Pachatelé většinou kola vyměňovali za pervitin, řekl ve čtvrtek agentuře Mediafax uherskohradišťský policejní mluvčí Aleš Mergental.

Policie zadržela trojici o víkendu. "Soud potvrdil návrh kriminalistů a ve středu putovali dva muži a jedna žena ve věku 19, 20 a 21 let do vazební věznice," sdělil Mergental.


Zloději většinou kradli společně přes den. "Kola brali před supermarkety, úřady, hospodami, knihovnou nebo v areálu hradišťské nemocnice a v okolí plaveckého bazénu," vyjmenoval mluvčí.


Trojice podle zjištění policie odprodala kola nezjištěnému člověku, od kterého většinou nedostávala peníze, ale pervitin.


Ve dvou případech se stejní pachatelé vkradli i do neuzamčených šaten sportovní haly, odkud vzali telefony, peníze a platební karty v celkové hodnotě 20 tisíc korun.


Všichni tři zloději měli z minulosti prohřešek v souvislosti s majetkovou trestnou činnosti. "Dva z nich byli v podmínce. Za krádeže a neoprávněné opatření platební karty jim hrozí až pětileté vězení," dodal Mergental.


 

Mediafax/tn.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz