Zpravodajství

STUDENTI mají ve ŠKOLE PIVOVAR: A PIVO pijí BĚHEM VYUČOVÁNÍ!

Studenti Střední odborné školy pro ochranu a tvorbu životního prostředí z Veselí nad Lužnicí na Táborsku mají svůj vlastní minipivovar. Součástí výuky je i část minipivovarnictví, řekl v úterý novinářům ředitel školy Ladislav Honsa.

Prý právě kvůli výuce vyrostl přímo v areálu školy malý pivovar za 1,5 milion korun.
 

“Naši studenti se doposud zaměřovali na technologii výroby mlékárenských a pekařských výrobků, teď k tomu mají i nový předmět. Učí se o technologii výroby piva," řekl Honsa.

Právě ředitel školy stojí za nápadem zařízení vybudovat. “Jižní Čechy jsou krajem nejen rybníků, ale i piva, proto si myslím, že to rozhodně uplatnění najde,“ prohlásil.
 

Absolventi čtyřletého studijního oboru s maturitou by podle něj mohli na trhu práce mít se zkušeností z minipivovaru větší šanci najít uplatnění. “Studenti nebudou připraveni pro práci v klasických velkých pivovarech, ale jen v minipivovarech, které mají už i některé restaurace. A pokud by chtěli rozvíjet své zájmy dál, budou mít už jasný dobrý základ,“ dodal ředitel školy.
 

Studenti, kterým je více než 18 let, mohou také pod odborným dozorem pivo degustovat.
 

Minipivovar zvládne z jedné várky připravit 50 litrů piva. Vařit mají tmavé i světlé pivo, s nižším obsahem alkoholu i ležáky. V plánu je i příprava piva s ovocnou příchutí, protože je to v současnosti oblíbený sortiment.
 

Pivo ze střední školy ve Veselí nad Lužnicí se však nedostane do obchodů ani k jiným odběratelům. Bude prý sloužit pouze pro studijní a prezentační účely, nikoli jako obchodní artikl.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz