Zpravodajství

Jdu si jen tak po ulici a NAJEDNOU SE VIDÍM NA PLAKÁTECH, vzpomíná Žbirka

Jdu si jen tak po ulici a NAJEDNOU SE VIDÍM NA PLAKÁTECH, vzpomíná Žbirka
Zdroj: Korzo

Miro Žbirka, přezdívaný Meky, chystá společně se symfonickým orchestrem Capella Istropolitana nové CD Symphonic Album, které už za pár dní představí živě českým a moravským posluchačům v rámci čtyř exkluzivních koncertů. A jak Meky k symfonikům přišel? Kuriózně!

Podle Žbirky to bylo tak: "Když jsem nahrával album Empatia, přišel za mnou jistý Richard Liegert – že má pronajatý Obecní dům a že by bylo krásné, kdybych tam vystoupil se symfonickým orchestrem. Byli jsme tehdy s mojí kapelou uprostřed práce a zároveň jsme točili s Magdalenou Šalamounovou klip k písničce Tento song, takže jsem prožíval dvojnásobný stres. Viděl jsem ale nadšení onoho pána, a tak jsem mu řekl, že pokud všechno připraví, protože já sám na nic dalšího nemám čas, vyjdu mu vstříc. V té chvíli jsem ale, upřímně řečeno, na svůj slib trošku zapomněl. A najednou, to už jsme album dokončili, jdu v Praze po ulici – relax, kávička, pohoda – a vidím se na nějakém poutači. O dvacet metrů dál zase… Říkám si – co je? Přistoupím blíž a čtu – Miro Žbirka v Obecním domě se symfonickým orchestrem,“ vzpomíná Žbirka v rozhovoru pro Deník.

"Začal jsem se teda zajímat, jak se věci mají. A současně jsem se začal trošku třást – víte, jsem zvyklý hrát s kapelou, zahraju i sám, ale symfonický orchestr…. Najednou kolem mě začali chodit jiní hudebníci – ne ti s elektrickými kytarami, ale s lesními rohy a houslemi. Hned na první zkoušce jsem se s nimi musel naučit komunikovat tak, abychom tu symfonickou část s rockovou kapelou nepřehlušili. Řeknu vám, že to byly pěkné nervy, než přišlo k onomu večeru v Obecním domě. Nakonec všechno fajn dopadlo, dokonce byl z toho večera pořízen záznam, který teď vychází na CD Symphonic Album v deluxe verzi,“ vysvětlil Miro Žbirka, jak k symfonickému orchestru přišel. Skoro by se dalo říci – jak slepý k houslím…

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz