APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Už zase! Po výbuchu je v čínském dole uvězněno 43 horníků

Výbuch v čínském uhelném dole ve čtvrtek uvěznil v podzemí nejméně 43 horníků. Informuje o tom agentura AFP.

K incidentu, jehož příčina zatím není jasná, došlo brzy ráno v provincii Jün-nan. Podle agentury Sin-chua explozi pravděpodobně způsobil únik plynu.

Na místě nehody zasahují záchranáři. Šance, že horníci přežili, je prý poměrně vysoká.

Čínské doly patří mezi nejnebezpečnější na světě, ročně v nich zahynou tisíce lidí.

Podle statistik jen za loňský rok zemřelo při nehodách v uhelných dolech v Číně 2433 lidí. To je více než šest obětí denně. Podle aktivistů, které se snaží o dodržování pracovních práv dělníků, je ale počet obětí v čínských dolech mnohem vyšší, protože vedení těchto podniků se kvůli obavám z trestu snaží nehody ututlat.

tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz