Zpravodajství

Děda našel pod stromem rámy Fillových obrazů!

Rámy z obrazů Emila Filly, které byly minulý týden ukradeny ze zámku v Peruci na Lounsku, zloději zahodili nedaleko Slaného u obce Byseň. Policejní mluvčí Michaela Nováková v úterý serveru iDnes řekla, že je našel muž (67) v ovocné aleji.

Zodpovědný senior našel rámy ležet pod stromy v aleji, dovtípil se, že patřily k ukradeným obrazům Emila Filly, naložil je na kolečko, odvezl domů a zavolala policii.

"Důchodce nález ohlásil v neděli odpoledne, kladenští policisté obratem informovali kriminalisty v Ústeckém kraji. Důchodce na rámech upoutaly štítky ze žlutého kovu,“ informovala mluvčí.

Technici ohledávající místo nálezu, rovněž v aleji objevili úplně nové kolo, o kterém se ovšem neví, jestli s případem nějak souvisí.

PSALI JSME:

Z galerie v Peruci byly ukradeny obrazy Emila Filly za 60 milionů!
 

"Vyšetřování krádeže obrazů v Peruci nebudeme z taktických důvodů komentovat,“ řekla agentuře Mediafax policejní mluvčí v Ústeckém kraji Ilona Novotná.
 

Krádež v Peruci byla zjištěna v pátek nad ránem. Policisté, kteří přijeli po signálu alarmu, na místě už však nikoho nenašli. Ztratily se obrazy Zátiší s klarinetem a košíkem ovoce, Žena s kartami a Zátiší s mísami ovoce z roku 1946 a Slepec z roku 1926. Cena obrazů se odhaduje na desítky milionů korun.
 

Vedení lounské Galerie Benedikta Rejta nechalo po krádeži ostatní obrazy a další cenné věci ze zámku odvézt na bezpečné místo. Fillova pamětní síň v Peruci je uzavřena na neurčito.

hel, tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz