Zpravodajství

Drama lodě u Antarktidy: Probíjí se ledem domů!

Drama ruské rybářské lodě Sparta u Antarktidy se dostává do nového dějství. Za doprovodu jihokorejského ledoborce se teď nouzově opravená loď probíjí ledem na cestě domů.

Ruský rybářský trauler Sparta, který havaroval u Antarktidy, vyvádí jihokorejský ledoborec Araon do čistých vod. Informuje o tom ve středu televize Rossija 24.
 

Plavidla musí zdolat zhruba 180 kilometrů. Dosáhnout čistých vod by měla 12 hodin od začátku plavby. Na Spartu v cíli čeká trauler Čijo maru 3, který patří stejnému majiteli, společnosti Antěj. Odtud pak lodě poplují spolu.

PSALI JSME:
Ruská loď uvízlá u Antarktidy má druhou trhlinu!

 

Sparta míří na Nový Zéland. V tamním přístavu Lyttelton podstoupí opravu. Celkově bude muset překonat 3700 kilometrů. Trhliny v trupu trauleru zalátali námořníci jen zevnitř, dostat se k nim zvenčí nebylo možné.

PODÍVEJTE SE NA VIDEO:

Sparta se ocitla v antarktickém vězení v půlce prosince, 16. prosince ji poškodila srážka s ledovcem. Posádku trauleru tvoří 32 lidí - 15 Rusů, 16 Indonézanů a jeden Ukrajinec.

tn.cz / mediafax / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Bitcoin zažil strmý pád, cena měny klesla o 70 tisíc korun

Cena digitální měny bitcoin zažila v pátek strmý pád. Může za to krok čínské národní banky, která oznámila, že platby ve virtuálních měnách jsou nezákonné. Hodnota bitcoinu klesla o zhruba 70 tisíc korun na 901 478 korun za kus.

Píše se na Deník.cz