Zpravodajství

Postřelená dívka leží v nemocnici, zasáhla jí nešťastnou náhodou kulka

Slovenský myslivec omylem střelil dvanáctiletou dívku z Česka, která na jihu Slovenska byla na cyklistickém tréninku. Informuje o tom v úterý webový portál televize Joj.

Dívka patřila ke skupině cyklistů, kteří na Slovensko přijeli z Česka trénovat. Kulka ji zasáhla ve chvíli, kdy s kamarády odpočívala na houpačce u obce Dolný Ohaj, která leží nedaleko Nových Zámků.
 

Střelec byl od dětí zřejmě až několik kilometrů daleko. Když se dozvěděl, co způsobil, přihlásil se na policii a odevzdal zbraň, z níž střílel.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Neštěstí! Myslivec zastřelil svého kolegu při lovu bažantů,

"Z ničeho nic mi něco vpálilo do ramene. Strašně jsem se lekla, pak jsem se podívala a měla jsem tam krev. Nic jsem neslyšela, ale měla jsem pocit, jako kdyby mě trefil míč," popsala dívka.
 

"Přiletěla v šoku a myslela si, že do ní vrazil nějaký pták," komentoval to její otec. Na dívčině tričku a mikině byl patrný průstřel. Přivolaní záchranáři ji proto odvezli do nemocnice.

Na dívčině tričku a mikině byl patrný průstřel. Přivolaní záchranáři ji proto odvezli do nemocnice. Náboj ji zranil v oblasti hrudníku poblíž ramene.

Před těžším zraněním Češku uchránila náhoda. Rychlost náboje totiž zmírnila jedna ze šňůrek od mikiny, do níž se kulka zachytila. Lucie tak vyvázla jen s povrchovým poraněním.

Policie již myslivce, který ve vinicích Dolného Ohaje střílel po škodné lišce, vyslýchá. Náboj putoval na expertizu. Slovenští vyšetřovatelé kvalifikovali případ jako pokus o ublížení na zdraví.

mach, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zeman podepsal vyloučení Ruska a Číny z dostavby Dukovan

Prezident Miloš Zeman v pondělí podepsal zákon o nízkouhlíkové dohodě, který z dostavby jaderné elektrárny Dukovany vyřazuje firmy z Ruska a Číny. Zákon umožňuje využití technologií pouze od dodavatelů ze států, které přistoupily k mezinárodní dohodě o vládních zakázkách z roku 1996.

Píše se na Deník.cz