Zpravodajství

Raftař se utopil v Kamenici! Jeho mrtvolu odvezli vlakem

V řece Kamenici u Zlaté Olešnice na Jablonecku se v sobotu po poledni převrátil raft a jeden vodák zahynul. Jeho tělo později objevil vrtulník o dva kilometry níže po proudu.

Záchranáři po ztraceném člověku intenzivně pátrali. Tok řeky Kamenice však v místech nehody lemuje těžko přístupný terén, což prohledávání břehů komplikovalo.
 

Tělo muže nakonec objevil vrtulník asi o dva kilometry níže po proudu. Mrtvý však ležel v úzkém kaňonu za obcí Návarov, kde nebylo možné ani přistát, ani spustit záchranáře v podvěsu.
 

K lokalizovanému tělu se proto museli po svých vydat hasiči. Ti se k němu neschůdným terénem nakonec propracovali a pokoušeli se vodáka ještě oživovat, leč marně.
 

Když už zachráncům nezbylo než konstatovat u muže smrt, nastal znovu problém s transportem těla. Ten vyřešili hasiči tím, že nechali na blízké trati zastavit vlakovou dopravu. Do prázdného vlaku pak naložili mrtvého a odjeli s ním do následující stanice.
 

Letos je to už druhý mrtvý mezi vodáky. První neštěstí se odehrálo přesně před týdnem, rovněž v sobotu a rovněž na Jablonecku. I tehdy šlo o převrácený raft a i tehdy utonul jeden vodák.

PSALI JSME:
Na řece Jizeře se převrátil raft. Jeden z vodáků utonul

 

Jarní sjíždění řek bývá nebezpečné hned ze dvou důvodů. Kvůli vysokému stavu vody a také proto, že pod hladinou se mohou skrývat kmeny a větve naplavené přes zimu. Ty dokážou nejen převrátit loď či raft, ale pokud pod nimi uvázne vodák, má jen malou šanci na vyproštění.

tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz