Zpravodajství

Ženu vyděsila střelba ze samopalu! Důchodce ho zkoušel v dílně

Vystrašená žena přivolala policii poté, co nedaleko slyšela střelbu ze samopalu. Strážníci ihned začali pátrat po střelci. Našli muže (61), který si zkoušel svou zbraň v dílně.

Policisty přivolala v Ostravě v pondělí odpoledne rozrušená žena, která údajně slyšela střelbu ze samopalu. Policisté zjistili, že jedenašedesátiletý muž si v dílně zkoušel svoji zbraň, uvedla v úterý policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Policejní hlídka vyrazila po upozornění k jednomu z domů v Ostravě-Vítkovicích. Jedenašedesátiletý muž policistům sdělil, že v prostoru svého domu, dílny použil ke střelbě svou zbraň.

"Na místě bylo zjištěno, že mělo jít o samočinnou expanzní zbraň, samopal vzor LM58, určenou pro střelbu akustickými náboji. Muž předložil také kupní smlouvu ke zbrani, K jejímu vlastnictví není zapotřebí zbrojního průkazu,“ upřesnila mluvčí.


ČTĚTE TAKÉ:

Zloděj vytáhl ženu z auta, zmlátil ji a vůz jí ukradl! Je těžce zraněná

Policisté na místě opravdu viděli tento samopal uložený v pouzdře na housle. Muž dále uvedl, že se aktivně účastní různých specifických akcí a efekt po výstřelu zbraně je pouze akustický, což znamená, že zbraň nelze použít klasickým způsobem.

"Pořízenou zbraň si měl muž ve svém objektu pouze zkoušet, nicméně uznal, že příště zbraň a její akustický efekt vyzkouší již na střelnici. Okolnosti události policisté i nadále prověřují,“ dodala mluvčí.

klab, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz