Mitt Romney je po hattricku v úterních primárkách téměř jistým republikánským vyzyvatelem demokrata Baracka Obamy v listopadových volbách amerického prezidenta. Informuje o tom ve středu televize CNN.
Bývalý guvernér amerického státu Massachusetts Romney triumfoval v úterý ve státech Maryland a Wisconsin a v distriktu hlavního města Washington. Ve šňůře republikánských primárek ho jen teoreticky může někdo porazit.
Po tomto úterku má Romney na kontě víc delegátů, kteří budou na srpnovém sjezdu republikánů volit stranického kandidáta, než jeho soupeři dohromady.
PSALI JSME:
Romney si střílí ze svého rivala, Santorumovi nabídl post mluvčího
Web televize CNN informuje, že bývalý guvernér státu Massachusetts Romney dosud získal 648 delegátů, někdejší senátor za Pensylvánii Rick Santorum 264, dřívější vůdce republikánské většiny ve Sněmovně reprezentantů Newt Gingrich 137 a poslanec Sněmovny reprezentantů z Texasu Ron Paul 71.
V Marylandu, Wisconsinu a v distriktu Washington bylo v úterý v sázce 95 delegátů. Romney jich získal 56.
Republikánští kandidáti se v seriálu primárek ucházejí celkem o 2286 delegátů. Vítěz jich musí získat 1144.
ČTĚTE TAKÉ:
Obama by vyhrál prezidentské volby, v průzkumu poráží Romneyho
Šance konzervativního katolíka Santoruma na vítězství jsou mizivé. Deník Chicago Tribune označuje trojici primárek za hřebík do rakve Santorumových nadějí, deník The Washington Post ji přirovnává ke knokautu.
Volby amerického prezidenta se tradičně uskuteční v úterý po prvním listopadovém pondělku. To letos připadá na šestého listopadu.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz