Zpravodajství

Pozor na sardinky z Estonska! Inspekce je stahuje z obchodů

Veterinární správa zakázala prodej Baltických sardinek z Estonska. Inspektoři zjistili, že byl porušen zákon o potravinách, který nabádá k odstraňování vnitřností a hlav.

Kvůli špatnému označení zakázali inspektoři Krajské veterinární správy pro Zlínský kraj prodej konzerv z Estonska s názvem Baltické sardinky v tomatové omáčce, informoval v pátek mluvčí Státní veterinární správy Josef Duben. Sardinky měly totiž hlavy, ačkoliv značení tvrdilo, že ne.

"Inspektoři Krajské veterinární správy pro Zlínský kraj na základě podnětu zákazníka odebrali vzorky Baltických sardinek v tomatové omáčce z Estonska s dobou minimální trvanlivosti do 19. 7. 2013," informoval Duben. Vyšetření provedli ve Státním veterinárním ústavu Olomouc.

Inspektoři zjistili, že obchodní úprava konzervovaného výrobku typu sardinek neodpovídá zákonu o potravinách. Sardinky musejí být řádně zbaveny hlavy, žáber, ocasní ploutve a vnitřností, kromě jiker, mlíčí a ledvin.

ČTĚTE TAKÉ:

Inspektoři opět objevili v obchodech více jak desítku prošlých potravin

Firmě ve Zlínském kraji bylo dodáno celkem 2 352 konzerv (balení po 240 g). Inspektoři nařídili konzervy stáhnout z tržní sítě. "Nejde sice o zdravotní ohrožení, ale o neodpovídající značení a úpravu, která neodpovídá deklaraci. Vyvolí-li si zákazník rybku bez hlavy, má na to právo ji v konzervě nalézt," upozornil Duben.

klab, tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz