Zpravodajství

Silné bouřky, přívalové deště a kroupy znovu zasáhly republiku. VIDEO A FOTO

Silné bouřky, přívalové deště a kroupy znovu zasáhly republiku. VIDEO A FOTO
Zdroj: TN.cz

Česko znovu zasáhly bouřky, přívalové deště a kroupy. Nejhorší byla situace na Vysočině, postižené ale byly i další oblasti republiky. V řadě případů museli zasahovat hasiči.

Silné bouřky s krupobitím zasáhly v neděli večer především okolí Velkého Meziříčí na Žďársku a Havlíčkův Brod, Právě v těchto místech měli hasiči plné ruce práce, když v krátkém čase museli řešit hned osm kritických událostí.
 


 

Podle slov hasičů zasahovali dokonce u dvanácti událostí. "Nejvíce zásahů máme hlášeno z Havlíčkova Brodu. Zde hasiči vyjížděli k osmi případům, ve většině se jednalo o odčerpávání vody ze zatopených sklepů," řekla mediafaxu tisková mluvčí hasičů Kraje Vysočina Petra Musilová.
 

PODÍVEJTE SE, KDE JSOU BOUŘKY PRÁVĚ TEĎ
 

A déšť nebyl jediným živlem, který lidi potrápil. Bouřky a krupobití u Velkého Meziříčí doprovázel nárazový vítr, místy o síle až dvaceti metrů za sekundu.
 

PODÍVEJTE SE NA KRUPOBITÍ V OBCI STUDENÁ NA JINDŘICHOHRADECKU


 

Podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu bouřky s lokálními přívalovými dešti se přesouvaly na Pardubicko.
 


 

Bochlovicemi na Třebíčsku se podle manželů Němcových prohnala doslova velká kroupová smršť. Trvala zhruba patnáct minut, během kterých napadlo několik centimetrů krup velikosti velkých hrachů. Zpustošily okolní přírodu i zahrady.
 


 

PODÍVEJTE SE, JAK ZASÁHLO KRUPOBITÍ ČESKOU REPUBLIKU V SOBOTU:


 

PROHNALA SE U VÁS BOUŘKA A PŘÍVALOVÉ DEŠTĚ? BYLO U VÁS KRUPOBITÍ? POŠLETE NÁM FOTKY NEBO VIDEA NA zpravy@nova.cz NEBO MMS na telefon 602 756 535. Děkujeme!

fim, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz