Zpravodajství

V Čáslavi havarovalo vojenské letadlo. Hrozí, že unikla radiace! EXKLUZIVNÍ FOTO

U Chotusic na Kolínsku dnes před polednem havarovalo vojenské letadlo Antonov. Nehoda se stala při přistání, zraněno bylo šest lidí z česko-ruské posádky. Místo armáda uzavřela. Hrozí únik radiace.

Nedaleko letiště v Čáslavi havarovalo ruské vojenské letadlo Antonov. Podle předběžných informací sjelo při přistání z dráhy a urazilo ještě 200 metrů a začalo hořet.
 

Na palubě letadla bylo třiadvacet lidí - devět Čechů a čtrnáct Rusů. Někteří vojáci jsou popálení. Na místě zasahovaly všechny složky záchranného systému.
 

Reportérka TV Nova z místa hlásí toto: "Letadlo je v polovině zlomené. Zbyl z něj ocas a kabina pilota, která je pořádně očouzená Prostor pro cestující - od křídel k ocasu - je zničený." Předběžnou příčinou nehody byla porucha podvozku. Při přistání se nevysunul.

ČTĚTE TAKÉ:

Důchodce zapomněl vysunout podvozek, letadlo přistálo na břicho
 


 

Podle prvních dostupných informací mělo být zraněno více než dvacet lidí, poslední zprávy hovoří o šesti vážně zraněných, kteří museli být převezeni do nemocnic. Z toho je pět Rusů a jeden Čech. Na místě nehody nikdo nezemřel. Zranil se však také jeden z hasičů, který tak rozšířil konečný počet zraněných.
 


 

Podle mluvčí pražské záchranné služby jejich záchranáři letecky do Prahy přepravili 29letého muže s popáleninami na 10 procentech těla. "Pacient byl při vědomí," dodala Ernestová. Lehčeji zraněné osoby záchranáři sanitkami převezli do nemocnice v Kolíně. "Pacienti měli popáleniny, ale byli při vědomí," uvedla mluvčí kolínské nemocnice Stanislava Kubincová.

ČTĚTE TAKÉ:

Podívejte se, jak si vítr pohrál letadlem
 

Podle zdroje z Ministerstva obrany byli Rusové v Česku už od pondělí na pozorovací misi v rámci Smlouvy o otevřeném nebi s tím, že už v pondělí měli přistávat v Pardubicích. Jenže tamní letiště mělo odstávku, proto byla zvolena Čáslav. A v pondělí tam Antonov bez problémů přistál.
 

V úterý měli Rusové společně s českými kolegy na programu plánování, aby se ve středu, přesně v 9.30 vydali na plánovaný let. O dvě hodiny později pak letoun šel na přistání. Jenže při manévru se projevila porucha podvozku, kola se správně nevysunula a letadlo přejelo celou ranvej. Až za ní ho zachytil nouzový systém.

ČTĚTE TAKÉ:

Letadlo nového francouzského prezidenta zasáhl blesk
 

Požár letadla se podle mluvčí středočeských hasičů snažilo uhasit několik jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů, pod kontrolu se jim oheň podařilo dostat před půl jednou odpoledne. Vzhledem k tomu, že se na palubě letounu mají nacházet rentgenové zářiče, používané při leteckém snímkování, hasiči uzavřeli okolí havarovaného letadla. "Bude se provádět měření dozimetry," poznamenala mluvčí hasičů Lenka Kostková.
 

Mluvčí čáslavského letiště Denisa Smitalová uvedla, že podle jejích informací si nehoda nevyžádala žádné civilní oběti, zranění jsou pouze účastníci letu. Bližší podrobnosti zjišťuje.
 

Na místo míří náčelník generálního štábu Vlastimil Picek.

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz