Zpravodajství

Střelec z pražských Vinohrad, který postřelil jiného muže, dostal jen dva roky

Střelec z pražských Vinohrad, který postřelil jiného muže, dostal jen dva roky
Zdroj: Mediafax

Viktor Weinrich, který loni v červnu postřelil v pražských Vinohradech jiného muže, půjde na dva roky za mříže. Původně mu hrozilo až 18 let, ale státní zástupce změnil právní kvalifikaci.

Státní zástupce změnil obvinění na těžké ublížení na zdraví na základě znaleckého posudku. Ten tvrdil, že střela nemohla ohrozit srdce ani další životně důležité orgány. Proto státní zástupce pro Viktora Weinricha navrhoval trest při spodní hranici trestní sazby tři až deset let.
 

Weinrich nakonec dostal od městského soudu dvouletý nepodmíněný trest.  "Mám za to že žádnými důkazy nebylo prokázáno, že pan Weinrich měl v úmyslu poškozeného zavraždit, nebo mu způsobit těžkou újmu," prohlásil ve své závěrečné řeči Martin Korbař, obhájce obžalovaného Weinricha.
 

Podle něj Weinrich vystřelil na muže jen výstražně. Ten se ovšem pohnul a on ho postřelil. "Uvědomuji si, že jsem ublížil člověku, a že si zasloužím trest. Ale žádám, abych byl trestán za to, co jsem spáchal a ne za to, co jsem nespáchal. Uvědomuji si, že si zasluhuji trest a vzdávám se práva na odvolání," prohlásil před soudem sám obžalovaný Viktor Weinrich.
 

[IMAGEBOX_1070719]Praštil sekerou matku, která se mu prý míchala do výchovy dcer. Dostal 12 let

[IMAGEBOX_1070719]


Případ se stal loni v červnu v pražských Vinohradech. Postřeleného muže našli kolemjdoucí lidé zhruba dvacet metrů od služebny strážníků. Podle obžaloby přistoupil obžalovaný k napadenému, a když se ujistil, že jde o správného muže, tak jej udeřil pěstí do obličeje.
 

Ve chvíli, kdy se napadený začal bránit, měl Weinrich vytáhnout zbraň a několikrát jí udeřit druhého muže do hlavy. Když následně napadený spadl na zem, Weinrich jej jednou udeřil zbraní do hrudi a nakonec jej střelil do spodní části hrudníku. Proto byl původně obžalován z trestného činu vraždy ve stadiu pokusu a z nedovoleného ozbrojování, za což by mu hrozilo až 18 let vězení.
 

Weinrich do vězení nastoupit vůbec nemusí, protože si už polovinu trestu odseděl ve vazební věznici, proto může požádat o podmínečné propuštění.
 

hmr, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz