Zpravodajství

Hrozivá smrt: Míša (6) strčil hlavu do kontejneru a udusil se

Teprve šestiletý chlapec se nedaleko Vlašimi udusil v kontejneru na tříděný odpad. Strčil do něj hlavu, ale už ji nevyndal ven.

Šestiletý Míša trávil prázdniny se svou rodinou u babičky v malé osadě blízko Vlašimi. A jako většina chlapců i on se vydával do okolí svého domu na dobrodružné výpravy. Na jedné z cest našel kontejner na tříděný odpad.
 

Nejspíš ho v něm něco zaujalo a snažil se z kontejneru na papír něco vytáhnout. Strčil do něj i hlavičku a to se mu stalo osudným. Z úzkého otvoru ji totiž už nedostal ven.
 

"Jestli mu tam někdo něco hodil, nebo mu tam něco spadlo, to už teď nikdo nezjistí. Já už jsem jen slyšela jak přijelo auto záchranářů,“ řekla televizi Nova jedna ze sousedek.
 

Chlapec umíral několik minut. Mezitím ho našel bratr, který vyděšený běžel domů, aby přivolal pomoc. Ta ale dorazila pozdě. Hasiči už našli chlapce mrtvého.
 

"Na místo byl přivolán vrtulník, do kterého jsme pacienta přenesli. První pomoc jsme museli poskytnout i ženě, která ho hlídala,“ řekla mluvčí hasičů.
 

Místo připomíná po čtrnácti dnech od tragédie už jen pár svíček a květiny. Babička, která měla Míšu na hlídání, je z toho, co se stalo, zdrcená a nechtěla na kameru mluvit.

Související obsah

O záludnosti kontejnerů na tříděný odpad by hasiči mohli povídat dlouho. Není to poprvé, co z nich museli vyprošťovat zapříčeného člověka. Loni v červnu zemřel mladý muž v kontejneru na elektroodpad.
 

vrl s přispěním Kláry Brunclíkové, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz