Zpravodajství

Průzkum: Osm Čechů z deseti zná jména nejznámějších finančních poradců

Průzkum: Osm Čechů z deseti zná jména nejznámějších finančních poradců
Zdroj: isifa.com

Jména nejvýznamnějších firem na českém trhu finančního poradenství zná bezmála osm Čechů z deseti. Vyplývá to ze zářijového průzkumu PPM Factum Research. Ještě před 10 až 15 lety byl přitom podle průzkumu obor finančního poradenství v České republice téměř neznámým pojmem.

Z průzkumu vyplynulo, že ve službách nezávislého finančního poradenství se nejlépe orientují lidé ve věku mezi 25 až 35 lety. Téměř 90 procent lidí v této věkové kategorii zná některou z velkých společností působících v tomto oboru.


Nejznámější značkou je podle průzkumu česká společnost Broker Consulting (37 procent), která působí na našem trhu od roku 1998. Za ní následují společnosti OVB Allfinanz (31 procent) a Fincentrum (28 procent).
 

"Znalost značky Broker Consulting je dána především vysokým počtem klientů, kteří naše služby dlouhodobě využívají. Svou roli hrají určitě i naše marketingové kampaně navázané například na téma důchodové reformy. Jméno naší společnosti veřejnost vidí téměř denně v médiích, ať už se jedná o komentáře našich analytiků k ekonomickým tématům, nebo finanční poradny na významných serverech," okomentoval výsledky PR ředitel Broker Consulting Jan Lener.
 

Zajímavé jsou také výsledky průzkumu z pohledu věku respondentů. U nejmladší generace lidí do 24 let drží prvenství OVB Allfinanz. Společnost Broker Consulting znají nejčastěji třicátníci a čtyřicátníci.

Starší generace si na existenci služeb finančních konzultantů teprve pomalu zvyká. Více než třetina lidí nad 55 let žádnou z velkých společností poskytujících nezávislé finanční poradenství nezná.
 

Průzkum provedla v září společnost PPM Factum Research na souboru 1000 respondentů.
 

Mediafax, Tisková zpráva
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz