Zpravodajství

Muž nejméně pět let mlátil a týral svoji přítelkyni, teď mu hrozí vězení

Muž nejméně pět let mlátil a týral svoji přítelkyni, teď mu hrozí vězení
Zdroj: Mediafax

Nejméně pět let mlátil a týral svoji partnerku muž z Červeného Kostelce na Náchodsku. Teprve teď se žena na něj rozhodla zavolat policii.

Podle její výpovědi o patnáct let starší partner dostal zhruba jednou za půl roku záchvat agresivity, když se vrátil opilý domů. "Ovšem v poslední době se podle ženiny výpovědi útoky stupňovaly a byly intenzivnější,“ uvedla policejní mluvčí Eva Prachařová.
 

"I přesto je snášela, i když jí muž fyzicky ubližoval a dokonce jí zlomil žebro. Změnit situaci se žena rozhodla po posledním útoku v pondělí, kdy ji večer muž po předchozí hádce v zuřivosti uhodil, napřahoval se na ni stále pěstí a vyhrožoval další fyzickou újmou a zabitím,“ přiblížila policejní mluvčí.
 

Teprve potom se týraná žena rozhodla utéct, od sousedky zavolala na policii. Kriminalisté pak zahájili vyšetřování s podezřením na domácí násilí. Mimo to agresorovi též hrozí obvinění z trestného činu nebezpečného vyhrožování.

tn.cz / Mediafax / hmr
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz