APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Gang prodával nebezpečnou drogu crystal. Dealeři jsou za mřížemi

Národní protidrogová centrála poprvé zveřejnila podrobnější informace o zásahu ve Znojmě. Zatkla při něm devět lidí, kteří zásobovali jižní Moravu nebezpečnou novou drogou crystal.

Devět cizinců, převážně asijského původu, prodávalo po celém Jihomoravském kraji crystal. Jde o v podstatě o mimořádně kvalitní pervitin, ale s příměsí heroinu. Je tak tedy návykovější a nebezpečnější.
 

Detektivové z Národní protidrogové centrály šli po gangu dlouhých dvanáct měsíců. Když se nakonec rozhodli dealery zadržet, měli všechno velmi dobře promyšlené. Ze vzduchu kontroloval celou akci policejní vrtulník a na zatýkání se podílela celá jihomoravská zásahovka.
 

Související obsah

Zločinci svůj hlavní stan rozbili v několika hernách a barech v centru Znojma - policisté šli najisto, na zemi se tam válely použité stříkačky se zbytky drogy.
 

Při domovních prohlídkách postupně zadrželi 5 kilo čistého pervitinu, dále pak marihuanu a zhruba 400 tisíc korun v hotovosti. Všech devět členů gangu skončilo ve vazbě, za výrobu a prodej drog jim hrozí až 12 let vězení.

tn.cz / gar

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz