Zpravodajství

Obří výbuch plynu zranil v Ostravě devět lidí

V areálu ostravské společnosti ArcelorMittal ve středu dopoledne výbuch plynu zranil devět zaměstnanců. Únik plynu nehrozí.

Exploze nastala v 10.15 na plynovém hospodářství koksárenské baterie. "V době exploze probíhala na koksárenské baterii technická návštěva. Čtyři lidé z devíti zraněných jsou indické národnosti," řekla Černá.
 

"Příčina této mimořádné události se zjišťuje. Technický stav zařízení je nyní stabilizovaný, prostor je zajištěn. Popáleniny menšího a středního rozsahu utrpělo devět lidí, všechny záchranáři převezli k ošetření do Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě. Dle lékařů nikdo není v ohrožení života," řekla mluvčí.
 

Záchranáři podle jejich krajského mluvčího Lukáše Humpla v podniku ošetřili celkem devět lidí. "Všichni byli při vědomí, s posádkami během ošetřování a transportu komunikovali. Muži ve věku 47 až 60 let utrpěli popáleniny druhého až třetího stupně na rukou, hlavě, krku, někteří také na nohách," uvedl.
 

Osm zraněných záchranáři přepravili do nemocnice sanitními vozy, jednoho vrtulníkem. "Pacienti byli předáni a urgentním příjmu a popáleninové JIP Fakultní nemocnice v Ostravě- Porubě," dodal Humpl.

fim, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz